Hobby, rekreacja, sport Zakupy

Zastosowanie i składniki meszu dla koni

Zamów mesz dla koni.

Mesz to odżywcza karma, która może być dawana wszystkim koniom niezależnie od ich ogólnego trybu życia i stopnia aktywności. Co kluczowe, mesz jest łatwo przyswajalny i dostarcza ustrojowi zwierzęcia składniki odżywcze, których zadaniem jest między innymi wyregulowanie pracy jelit, a także ochrona układu trawiennego.

Z jakich składników wykonuje się mesz dla koni?

Przyrządzanie meszu dla konia samemu jest procesem dość czasochłonnym, lecz nie jest to nazbyt trudne, a produkty do jego wykonania są w większości znanych sklepów. Fundamentem każdego meszu dla koni są owies, siemię lniane i otręby pszenne. Nieraz w przepisach na mesz wymieniana jest sól, jednakże lepiej dostarczyć ja koniu w jako lizawkę, która da mu większą frajdę. Obok wspomnianych powyżej składników mesz można uzupełnić o szereg smakołyków uwielbianych przez konie, jak kawałki bananów, ziarna słonecznika, pietruszka, płatki kukurydziane czy rozmaryn. W sieci można odnaleźć wiele różnych receptur na mesz dla koni, od bardzo prostych do takich z ogromną listą komponentów. Dobrze wypróbować kilka z nich, aby przekonać się, który ostatecznie przypadnie do gustu naszemu zwierzęciu.

Mesz – zwalcza podrażnienia i stany zapalne układu trawiennego

Należy wspomnieć, że rekomenduje się dawać mesz zdrowym zwierzętom średnio dwa razy na tydzień, z kolei koniom chorym na wrzody, kolki i inne schorzenia związane z trawieniem, specjaliści zalecają tę strawę częściej, także każdego dnia. Niesłychanie istotne jest, aby mesz dawać koniom na ciepło. Dlaczego? Jeden z głównych komponentów meszu, to jest nasiona lnu, po podgrzaniu produkuje żel, który potem otacza ścianki jelit oraz żołądka zwierzęca, dzięki czemu koi podrażnienia i stany zapalne. Zważywszy na fakt, że samodzielna preparacja meszu trwa na ogół 2-3 godziny, w sklepach oferowane są gotowe mieszanki, które po zalaniu ciepłą wodą można po paru chwilach podać koniowi.

Nasz adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]