Branża budowlana Zakupy

Z czego składają się systemy rynnowe?

Dowiedz się, gdzie kupić rynny plastikowe.

Systemy dachowe składają się z szeregu elementów. Pośród tych, które mają najważniejsze znaczenie z punktu widzenia ich wytrzymałości oraz wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono umożliwia skuteczne odprowadzenie wody opadowej i tym samym uniknięcie wielu komplikacji związanych z jej zaleganiem. Nie powinniśmy zatem lekceważyć wyboru prawidłowych elementów wchodzących w jego skład. Niemniej jednak jest to zagadnienie trudne i wymagające specjalistycznej wiedzy oraz kwalifikacji – podobnie jak montaż systemów rynnowych. Co więc powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie dokładnie zadanie pełnią te systemy? Z jakich części są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Orynnowanie dachu – z jakich modułów się składa?

Systemy stanowiące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z licznych pomniejszych modułów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z różnego przekroju rynien otwartych (tak zwanych korytek), do których spływa woda schodząca z dachu, składają się na nie również rynny pionowe oraz elementy znajdujące się na poziomie gruntu lub pod nim, których funkcją jest odprowadzenie wody do systemu kanalizacji. Samo orynnowanie dachu tworzą proste rynny łączone za pomocą łączników, a na rogach dachu – narożników. Są one instalowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową to sztucer wraz z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie przeróżnych zanieczyszczeń mogących trafić się do rynny pionowej, a następnie do kanalizacji.

Rynny metalowe, plastikowe albo PCV – co kupić?

W asortymencie hurtowników znajdziemy orynnowanie dachu wykonane z kilku materiałów – m. in z metalu bądź PCV. Które z nich będą najodpowiedniejszym wyborem? To zależy od specyfiki budynku i tego, jak bardzo jest on narażony na działanie opadów. Decyzję o wyborze konkretnego rozwiązania trzeba zatem przedyskutować ze specjalistą.

Nasz adres:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08