Hobby, rekreacja, sport Zakupy

Sztylpy oraz czapsy skórzane – niezbędne akcesoria jeździeckie

Szukasz sztylp? Kliknij tutaj.

Zgodnie z opinią wielu jeźdźców najlepszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – buty ze skóry z długą, sięgającą kolan cholewą. I choć istotnie w tym sporcie sprawdzają się doskonale, to nie są pozbawione wad. Najistotniejszą z nich jest cena – najlepsze modele oficerek mogą kosztować około kilku tysięcy złotych. Na dodatek wkładanie oraz jazda w oficerkach może być w dużym stopniu utrudnione ze względu na konieczność noszenia spodni z grubszego materiału, nie zawsze mieszczącej się w cholewie buta. Tych wad nie posiadają na szczęście sztylpy i czapsy.

Sztylpy i czapsy jeździeckie – główne cechy

Sztylpy i czapsy to elementy zakładane na sztyblety, dające ochronę wyższej partii nogi jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze chronią tylko łydkę sportowca, ponieważ kończą się na kolanie, zaś drugie – kończą się dopiero na pachwinie, stanowiąc zabezpieczenie dla całej nogi. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są wytwarzane z różnych materiałów. W sprzedaży zwykle znajdziemy sztylpy i czapsy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są także modele wyprodukowane z tkaniny bądź tworzyw sztucznych.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Ostatnie wymienione wyżej warianty charakteryzuje znacznie niższa cena. Tym samym są polecane dżokejom z ograniczonym budżetem oraz dzieciom, szybko wyrastającym z jednego rozmiaru. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej nosi się je latem i wiosną. Okazały wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – fasony doskonale dobrane do swoich potrzeb nabędą zatem także jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których brak odpowiednio wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Nasz adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]