kontenery otwarte, kontenery stalowe
Branża budowlana Zakupy

Specjalne kontenery stalowe i ich przeznaczenie

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze typy kontenerów na odpady. Te najpopularniejsze sprawdzają się jako kontener na gruz lub złom, a także przy magazynowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednakże mnóstwo rodzajów odpadów, które wymagają użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one inną konstrukcją oraz dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Jakie surowce można gromadzić w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje dostępne są w ofercie producentów i czym cechują się poszczególne modele?

Kontenery na odpady – typy i ich główne zastosowanie

Kontenery powinny być dopasowane do specyfiki gromadzonych i transportowanych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zostały zaprojektowane pod kątem takich odpadów jak zniszczone płytki ceramiczne lub parkietowe, zdemontowane elementy okien i drzwi, jak również gruz, złom – na ogół służy do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno lub produkujących granulaty świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem, który zapobiega rozsypywaniu się zawartości. Do składowania odpadów w półpłynnych lub płynnych najlepsze są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

Do przewożenia ładunków o sporych rozmiarach niebędących odpadami lub potrzebujących selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (bardzo podobnie jak przy firance) możliwe jest momentalne rozładowanie kontenera. Tego typu kontenery produkowane są przede wszystkim dla magazynów i firm transportowych.

Nasz adres:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]