kolczyki z kamieniami, biżuteria srebrna, sklep internetowy z biżuterią
Biżuteria Zakupy

Różnorodność kolczyków z kamieniami

Mimo, że biżuteria potrafi być piękna i bez minerałów naturalnych, to trudno wyobrazić sobie bez nich stylowe kolczyki czy pierścionki. Kamienie mogą zupełnie zmienić wizualne walory ozdób – inny styl mają wszak ozdoby z topazami, odmienny z kolei te ozdobione bursztynem. Które naszyjniki oraz kolczyki z kamieniami szczycą się największą popularnością? Jakie kamienie stosowane przez złotników są naturalne, a które są sztucznymi produktami? To potrafi zaskoczyć – przede wszystkim czytelników, którzy nie znają się na jubilerstwie.

Cyrkonie i kolczyki z kamieniami

Warto nadmienić, że wiele surowców wykorzystywanych do produkcji kolczyków z kamieniami to kamienie syntetyczne. Wśród nich najpierw powinniśmy wymienić cyrkonie, które wyrabiane są z itru oraz cyrkonu, a rozmaite kolory zawdzięczają tego typu dodatkom, jak chrom albo nikiel. Poza nimi, kamieniami sztucznymi okazują się również kryształki Swarovskiego – wytwarza się je ze szkła ołowiowego.

Naturalne kolczyki z kamieniami

Jubilerzy dużo chętniej stosują rzecz jasna minerały naturalne. Najpopularniejsze to na pewno topazy, mogące przybierać odcienie od szarych do różowych oraz nadzwyczaj twarde diamenty. Kolczyki z kamieniami nierzadko wytwarzane są też z bursztynu, turkusu oraz opalu. Stosowanie naturalnych minerałów zwykle podnosi koszty kupna takich kolczyków. Dobrze przy tej okazji pamiętać, iż są to egzemplarze dużo bardziej unikatowe, niż te ze sztucznymi materiałami.

Nasz adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]