Hobby, rekreacja, sport Zakupy

Obuwie sportowe zmniejszają prawdopodobieństwo kontuzji

Szukasz butów sportowych? Kliknij tutaj.

Systematyczny jogging, trening w klubie fitness czy udział w grach zespołowych są argumentem, by odpowiednio zadbać o stopy. Tych czynności nie należy przez długi okres podejmować się w zwykłym obuwiu, dlatego tak ważne jest noszenie butów sportowych.

Buty sportowe – osłona stopy przed prawdopodobnymi kontuzjami

Większość z ludzi łączy obuwie sportowe głównie z wygodą ich noszenia i interesującą estetyką. Nie dostrzegamy ich charakterystycznych właściwości, jakkolwiek instynktowne wiemy, iż stopy czują się w nich najlepiej. To dlatego buty sportowe chętnie używamy też w trakcie pracy, w szczególności, jeśli jest to zawód, w którym przez długie godziny stoi się lub chodzi – zauważamy je na stopach pracowników sklepów, pedagogów czy dentystów. Tymczasem w przypadku sportowców korzystanie z butów opracowanych do uprawiania konkretnego sportu pozwala im nie tylko zdobywać lepsze rezultaty, ale także uchronić się przed potencjalnymi urazami. Spody butów do tenisa są dostosowane do prześlizgiwania się po trawiastej i gliniastej powierzchni kortów, wysokie buty do koszykówki ochraniają kostkę oraz goleń graczy od prawdopodobnych urazów podczas wyskoków, korki piłkarskie gwarantują graczom przyczepność i umożliwiają szybką zmianę pozycji tak na naturalnej, jak i sztucznej nawierzchni stadionu, tak samo jak obuwie do piłki ręcznej ułatwia przemieszczanie się po drewnianym parkiecie. Obuwie sportowe jest więc inwestycją w lepsze wyniki sportowe oraz w zdrowie.

Obuwie sportowe – czemu płacimy za nie więcej

Jeśli dla praktykowanej przez nas dyscypliny sportowej zaprojektowano dedykowane buty, nie należy zastępować ich zwyczajnymi adidasami. Nawet tak nieskomplikowana aktywność jak jogging w tanim obuwiu z supermarketu w szeregu przypadków prowadzi do niebezpiecznych konsekwencji zdrowotnych. Nie powinno się także oszczędzać na obuwiu sportowym – na ich wyższą cenę wpływają lata poświęcone przez producentów na studia nad mechaniką konkretnej dyscypliny sportu i doskonalenie technologii produkcji takich butów. Obuwie noszące widoczne znamiona zużycia lub, które uległo zniszczeniu, polecamy jak najszybciej zamienić na nowe, ponieważ niewątpliwie nie spełnią ono już swoich funkcji, co również może przyczynić się do kontuzji podczas treningu.

Nasz adres:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]