Technologie Zakupy

Najpopularniejsze technologie i materiały do druku 3D

Kup filament do drukarki 3D.

Firma CadXpert oferuje wszechstronny wybór materiałów do druku 3D: filamenty, żywice fotopolimerowe i inne. Materiały te można pogrupować na cztery kategorie:
– SLA – utwardzane wiązką laserową żywice fotopolimerowe o różnorodnych cechach,
– SLS – spiekany selektywnie poliamid w proszku,
– FDM (skrót fused deposition modeling) – warstwy ciekłych tworzyw termoplastycznych (filamentów). Wyróżniamy tu dwie podkategorie: FDM do błyskawicznego prototypowania z niezbyt kosztownych termoplastów oraz FDM przemysłowe stosowane do profesjonalnej produkcji z funkcjonalnych tworzyw termoplastycznych,
– PolyJet – utwardzane promieniowaniem ultrafioletowym ciekłe żywice fotopolimerowe.

Filament do drukarki 3D – niezastąpiony w błyskawicznym prototypowaniu

Filament to tworzywo używane do druku 3D w technologii FDM. Ta technologia druku oraz materiał są używane do seryjnej produkcji, jak również do ekspresowego prototypowania z łatwych do modelowania termoplastów i testowania funkcjonalnego. Jakie filamenty są zwykle używane do druku 3D? Z reguły sięga się po materiały inżynieryjne (m.in. te niepodatne na pękanie) albo mające specjalne własności (np. ogniotrwałość) oraz proste do modelowania PLA (poliestry alifatyczne). Technologia druku FDM dorównuje wydrukom pozyskanym przy pomocy pozostałych metod, czyli termoformowania czy wtrysku. Naczelne plusy filamentów to ekologiczny sposób ich wytwarzania (czysty i nietoksyczny, dlatego wyprodukowane z jego pomocą prototypy można używać m.in. w biurach), wysoka dostępność, a także atrakcyjna cena połączona z dobrą jakością wydruku.
W ofercie CadXpert w technologii FDM znajdziemy filamenty:
– inżynieryjne,
– elastomery,
– do szybkiego prototypowania.

Pozostałe materiały do drukarek 3D – o fotopolimerach

Poza filamentami, firma CadXpert posiada także inne materiały do drukarek 3D. W stereolitografii (innymi słowy technologii SLA) są to między innymi materiały:
– stomatologiczne,
– odlewnicze,
– standardowe,
– inżynieryjne.
Jakie zastosowanie ma ciekła żywica fotopolimerowa, którą utwardza się laserowo? Całkiem szerokie. Najczęściej stosujemy ją w branży medycznej i przemyśle do trójwymiarowego druku prototypów oraz modeli koncepcyjnych, jak również wszelakich detali, w których chcemy uzyskać efekt wygładzonej powierzchni.
Z kolei materiały dedykowane dla technologii Polyjet to między innymi:
– wysokotemperaturowe,
– żywice imitujące właściwości polipropylenu,
– gumopodobne.
PolyJet jest uznawana za kompleksową a jednocześnie niezwykle dokładną technologię drukowania w 3D. Poszczególne warstwy ciekłych żywic fotopolimerowych utwardza się kolejno przy pomocy światła UV. Za sprawą swoich właściwości korzysta się z nich przede wszystkim do tworzenia prototypów odwzorowujących wyrób końcowy, koncepcyjnych, inżynieryjnych i anatomicznych. Z tych żywic wytwarzane są również pojemniki, opakowania oraz inne produkty użytkowe.

Nasz adres:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]