Zakupy

Lampy solne i ich cechy lecznicze

Potrzebujesz lampy solnej? Wejdź na ogrodysolne.pl/pl/c/Lampy-solne/16.

Lampy solne w ostatnich czasach zyskały gigantyczną popularność. Trzeba przyznać, że są bardzo estetycznym dodatkiem do wnętrz mieszkalnych, gwarantującym nastrojową aurę. Jednak czy wiesz, że korzystanie z lamp solnych ma prawo zapewniać też korzyści rekonwalescencyjne?

Czym są lampy solne

Lampy solne to nie jedynie śliczne dekoracje wnętrz, ale również urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są wykonane z brył soli, odkopanych z kopalni, a później wydrążonych, by pomieścić w środku żarówkę. Przeważnie bryły lamp solnych rozmieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy tak właściwie lampa jest uruchomiona, emituje ciepłe, delikatne światło, komponując przyjemną atmosferę w pomieszczeniu.

Lampa solna – działanie

Funkcjonowanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji powietrza. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod wpływem ciepła transmitowanego przez lampę, jony ujemne są oswobadzane do otoczenia. Właśnie dlatego lampy solne nazywane są naturalnymi jonizatorami powietrza. Jony ujemne mają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz czy mikroorganizmy. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, filtrując równocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie atmosfery ma prawo przynieść ulgę osobom cierpiącym na alergie lub ewentualnie problemy z układem oddechowym.

Lampa solna – właściwości zdrowotne

Wśród korzyści z korzystania z lamp solnych najczęściej wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – zdezynfekowane powietrze może przynieść ulgę osobom z problemami alergicznymi, astmą czy innymi schorzeniami układu oddechowego, korzystny wpływ na nastrój – ciepłe światło, emitowane przez lampy solne, stwarza miłą atmosferę, sprzyjając relaksowi i redukcji napięcia, poprawa koncentracji – twierdzi się, że jony ujemne, wydzielane przez lampę solną, mają potencjał poprawy koncentracji oraz skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – co poniektórzy sugerują, że jony ujemne emitowane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, innymi słowy zanieczyszczeń produkowanych przez urządzenia elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie tylko popularne dodatki do mieszkalnych wnętrz, ale również potencjalne źródło pełnego zdrowia i właściwego samopoczucia.

Nasz adres:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]