Biżuteria Zakupy

Lampworki – co to jest?

Sprawdź, gdzie kupić lampworki.

Z pozoru przypominają kolorowe cukierki. Lampworki, gdyż o nich mowa, to specyficzny typ paciorków wykonywanych z gorącego szkła. Kiedyś były wytwarzane samodzielnie – szkło rozgrzewano z wykorzystaniem zmodyfikowanej lampy naftowej, dlatego też powstała nazwa perły lampowe. Dziś także można wykonać je w domu, ale lepszym pomysłem będzie z całą pewnością zakup gotowej biżuterii z lampworkami. Czemu warto na to postawić? Do jakich strojów najlepiej nosić lampworki? Jak zrobić je w domu?

Jak produkuje się lampworki?

Lampworki są robione, jak przed chwilą napisaliśmy, nad palnikiem. Dziś w zupełności wystarczy zwykły palnik. Do ich wytwarzania wykorzystuje się odpowiednie szkło, które w wyniku działania ognia topnieje, zaś to umożliwia danie mu rozmaitych form. Strużki gorącego szkła nawijane są na pręcik, przez co każdy koralik ma otwór dokładnie w centrum – dzięki temu lampworki mogą być stosowane do wyrobu kolczyków lub naszyjników.

Przy jakich kreacjach lampworki będą najlepiej wyglądały?

Barwne lampworki doskonale dopasowują się do normalnych kreacji. Szczególnie dobrze łączą się z t-shirtami z nietypowymi obrazkami, kolorowymi bluzami oraz coraz częściej noszonymi tenisówkami. Nie znaczy to oczywiście, że będą atrakcyjnie prezentowały się tylko przy takich kreacjach – to wyłącznie kwestia pomysłowości.

Nasz adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]