Biżuteria Zakupy

Kolczyki z koralem

Jeśli potrzebujesz kolczyków z koralem, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Dlaczego w szkatułce z biżuterią każdej kobiety muszą znaleźć się kolczyki z koralem? Koral symbolizuje bogactwo i wysoki status społeczny. Dawniej, korale były wieszane nad łóżeczkiem noworodków w celu ochrony przed złem. Stosowane były do leczenia chorób gardła, a także do przyspieszenia gojenia ran. Według niektórych, koral redukuje lęki i sprzyja życiu rodzinnemu. Jest także pomocny w zdobywaniu umiejętności dyplomatycznych. Koral to amulet przypisywany osobom spod znaku Ryb.

Kolczyki z koralem – jest w czym wybierać

Zdecydowanie najczęściej spotykamy kolczyki z koralami w kolorze białym, łososiowym i ciemnoczerwonym. O wiele rzadziej spotkać można biżuterię z niebieskim i czarnym koralem. Znaleźć możemy kolczyki z oczkiem błyszczącym lub matowym. Nie warto przejmować się cienkimi białymi żyłkami na koralu – świadczy to o jego autentyczności i unikatowym charakterze. Jakie gatunki korali sa najbardziej popularne? Gdzie łowi się najwięcej korali? Popularne gatunki koralowców to koral śródziemnomorski wyławiany między innymi u wybrzeży Hiszpanii oraz Corallium elatius z rejonu Japonii.

Kolczyki z koralem – do czego pasują

Kolczyki z korali charakteryzują się uniwersalnością i nigdy nie są ani przesadnie strojne, ani nadto skromne. Taki rodzaj biżuterii można nosić codziennie, do zwykłych bluzek i bawełnianych spodni. Kolczyki z koralem to mocny akcent, który ożywi całą postać, a w zestawieniu z letnią sukienką doda Ci wdzięku.

Nasz adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]