Zakupy

Klasery na monety i banknoty – niezbędne każdemu kolekcjonerowi

Zobacz, gdzie kupić klaser na banknoty.

Kolekcjonowanie monet oraz banknotów to nie tylko przyjemność z poszukiwania i zakupu kolejnych egzemplarzy, ale również poczucie zadowolenia z ich oglądania i klasyfikowania. Zdobyte numizmaty powinny zatem znaleźć się w przeznaczonych do ich przechowywania klaserach lub albumach, za sprawą których bez trudu będzie można je przeglądać, a jednocześnie zabezpieczy się je przed możliwymi uszkodzeniami.

Klasery na monety – zalety wypinania i wpinania pojedynczych stron

Kolekcjonerzy monet mają obszerny wybór narzędzi umożliwiających bezpieczne ich kolekcjonowanie, jednakże najpopularniejsze w dalszym ciągu pozostają klasery. Z jakiego powodu? Głównie z tej przyczyny, że pozwalają w prosty sposób układać numizmaty jednego typu. Należy pamiętać, iż część albumów na monety nie ma w środku kart i trzeba nabywać je osobno dobierając je do wielkości gromadzonych banknotów czy numizmatów. Dowolność dopinania oraz odłączania kart jest znacznym usprawnieniem przy segregowaniu eksponatów podług własnego uznania – można przenosić je między albumami bez potrzeby wyciągania pojedynczych okazów, co minimalizuje ryzyko rozdarcia banknotów lub zarysowania numizmatów. Co więcej, mając malutką kolekcję, w jednym albumie można ulokować monety o różnorodnych średnicach, wystarczy dokupić strony z odpowiednimi dla nich kieszonkami. Innym atutem klaserów na monety jest to, że zwykle są stylizowane na wygląd książek bądź albumów ze zdjęciami rodzinnymi, przez co łatwo skryć je w domowej biblioteczce przez wzrokiem ewentualnego rabusia.

Klaser na numizmatyczny pomieści bez przeszkód też monety w kapslach

Eksperci zalecają, by w przegródkach klaserów wykonanych z tworzyw sztucznych przechowywać mniej wartościowe monety, nie posiadające już stanu menniczego, ponieważ nawet gruba folia z polichlorku winylu nie zapewnia numizmatom całkowitej ochrony przed oddziaływaniem powietrza oraz wilgoci. Kosztowne monety w idealnym stanie albo te wybite z ze srebra i złota należy w pierwszej kolejności zabezpieczyć poprzez umieszczenie w przezroczystym kapslu. Kapsel można później trzymać w albumie, jako że szereg producentów oferuje karty do klaserów, które bez trudu są w stanie zmieścić monety zabezpieczone sztywnym, papierowym holderem bądź kapslem.

Nasz adres:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]