Hobby, rekreacja, sport Zagadnienia motoryzacyjne i samochodowe Zakupy

Jedno- i dwuczęściowe kombinezony motocyklowe – który wybrać?

Zamów kombinezon motocyklowy na www.legato-motocykle.pl.

Jazda na motorze wiąże się nie tylko z określonym ryzykiem, ale nieraz także z niewielkim dyskomfortem. Aby zmniejszyć negatywne oddziaływanie poniektórych czynników na zadowolenie z jazdy, niezbędne jest zaopatrzenie się w adekwatny ubiór. Kombinezon na motor albo specjalne spodnie w komplecie z kurtką powstrzymają odczuwanie rozpędzonego powietrza, jak również podczas ewentualnego wypadku wyraźnie obniżą prawdopodobieństwo doznania przeróżnego rodzaju kontuzji. Tak jednakże będzie wyłącznie w przypadku, jeśli kupimy dobry ich model. Co warto zatem wybrać? Co będzie najodpowiedniejsze – wersja jedno- czy dwuczęściowa? Na jaki materiał postawić? Na te pytania odpowiadamy poniżej.

Jednoczęściowy kombinezon na motor – nie dla każdego motocyklisty

Kombinezony na motor jednoczęściowe preferują przede wszystkim uczestniczący w zawodach sportowych, doświadczeni motocykliści, oraz sporadycznie osoby podróżujące na dalekich trasach bez długich przystanków. Zapewniają one wysoki poziom bezpieczeństwa w razie wypadku. Niestety wiąże się z tym zmniejszenie wygody ich ubierania, ale i wykonywania w nim innych niż jazda działań, np. ciężko w nim odwiedzać toaletę, co bywa niezmiernie kłopotliwe. Tym samym motocykliści, którzy nie jeżdżą na torze sportowym, bez wahania powinni zdecydować się na dwuczęściowy kombinezon na motocykl. Daje on optymalną w większości przypadków ochronę, a równocześnie swobodniej się go zakłada i zdejmuje.

Kombinezon na motor – weź pod uwagę nie tylko jego krój

Krój kombinezonu motocyklowego to jednak nie wszystko, na co powinno się zwrócić uwagę kupując jeden z nich. Jednakowo kluczowy jest materiał, z którego został on uszyty. Tu do wyboru mamy głównie odpowiednie tekstylia i skórę. Kombinezony ze skóry zapewniają stosunkowo małe możliwości wentylacji, ale świetnie chronią w razie upadku. Warto jakkolwiek zaakcentować, że niektóre tekstylia – na przykład te z mocnych polimerów – pod tym względem radzą sobie równie dobrze, a jednocześnie mają lepszą wentylację.

Nasz adres:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]