Biżuteria Zakupy

Duży wybór wisiorków srebrnych

Jeśli chcesz nabyć wisiorki, koniecznie odwiedź ten adres

Srebro to jeden z najczęściej stosowanych przez jubilerów materiałów. Nie ma w tym jednak nic zaskakującego – jest łatwe w obróbce, świetnie się prezentuje, a także charakteryzuje je interesujący refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak odpowiedniej ochrony – surowiec ten jest naprawdę delikatny, w związku z czym możemy uszkodzić. Jak więc troszczyć się o srebrną biżuterię?

Wisiorki srebrne nie znoszą mocnych środków myjących

Detergenty dla wykonanej ze srebra biżuterii bywają szkodliwe. Przez nie metal może zmieniać kolory oraz blaknąć. Nie należy więc używać ich do pielęgnacji biżuterii, a podczas sprzątania bezwzględnie powinniśmy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne lub bransoletki.

W czym trzymać wisiorki srebrne?

Wisiorki srebrne należy chronić także wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich przechowywania należy stosować pudełka wyściełane od środka delikatnym materiałem – zapobiegniemy w ten sposób ich uszkodzeniu. Metal ten źle znosi też styczność z wilgocią i wysokimi temperaturami, które mogą powodować, że wyblaknie lub zmieni kształt. Zanim schowamy parę przedmiotów do szkatułki, powinniśmy wcześniej owinąć je miękką ścierką albo włożyć do foliowego worka.

Co wyczyści wisiorki srebrne?

Do czyszczenia srebra powinniśmy użyć letniej wody z dodatkiem soli – świetnie usuwa pojawiający się na powierzchni tego surowca nalot. Oprócz tego sprawdzą się również alkohol, białko kurze i odpowiednie preparaty. Do pielęgnacji wykonanych ze srebra ozdób powinniśmy używać miękkich szmatek – sztywne mogą porysować powierzchnię.