Technologie Zakupy

Drukarka 3D dla różnych gałęzi przemysłu i biznesu. Którą wybrać?

Więcej informacji o 3D drukarkach

W ofercie CadXpert natkniesz się tylko na drukarki 3D od wiodących producentów tych rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, jak również FormLabs i MakerBot (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znalazły się w naszym asortymencie, działają m.in. w technologiach: FDM, PolyJet i SLA.

Stratasys – wiodący producent na rynku drukarek 3D

Stratasys jest światowym liderem na rynku urządzeń do druku 3D. Od przeszło trzech dekad – a dokładnie od 1988 roku – zaopatruje klientów nowoczesne technologie i instrumenty. Wyliczono, że stosując drukarki 3D i pozostałe produkty Stratasys można prawie o 90 procent zmniejszyć wydatki na produkcję i czas poświęcony na proces produkcyjny. Główne założenia pracy specjalistów firmy Stratasys to dostarczanie najlepszych możliwych usług i produktów, a także wsparcie techniczne i merytoryczne. Najlepiej sprzedające się urządzenia asortymentu drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, rekomendowane dla przemysłu oraz biznesu. Nowością w naszym asortymencie jest kolekcja F120 – kompaktowy model drukarek 3D do ekspresowego prototypowania z przemysłową precyzją.

Formlabs – niewielkie drukarki 3D

Formlabs to następny uznany producent drukarek 3D. Czym charakteryzuje się ta marka na rynku maszyn do druku 3D? Formlabs produkuje niezwykle zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D, a także specjalistyczne sposoby przyrostowego druku, jak m.in. SLA i SLS. Nową propozycję w ofercie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – nieduże urządzenie, działające w autorskiej, nowatorskiej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która jest rodzajem technologii SLA. Ten model – podobnie jak wszystkie pozostałe urządzenia firmy Formlabs – znamionuje się łatwą obsługą oraz ergonomiczną konstrukcją. Czym prekursorska technologia LFS odróżnia się od SLA? Znacznie lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością oraz prędkością druku, a także dokładniejszym odwzorowaniem najdrobniejszych detali. W LFS warunki druku są podtrzymywane na stałym poziomie, dzięki temu można wydrukować tożsame makiety, do czego dąży się z reguły w seryjnej, masowej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot dla edukacji, biznesu, przemysłu

MakerBot konstruuje wysokiej klasy profesjonalne urządzenia do druku 3D, działające stosujące technologię FDM. Drukarki 3D tej firmy są szeroko wykorzystywane w różnych gałęziach biznesu, edukacji, przemysłu i wielu pozostałych. Najświeższy model, tj. drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To propozycja, która korzysta z materiałów dedykowane dla kolekcji Method, ABS oraz materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze rozgrzewanej do 100°C. Otrzymany wydruk jest precyzyjny oraz solidny, a w trakcie procesu drukowania nie występują wypaczenia ani przemieszczenie się warstw.

Nasz adres:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]