Zakupy

Dbaj o higienę – żel do dezynfekcji rąk

Jeśli szukasz antybakteryjnego żelu do rąk, skieruj się tu.

Aż 5 milionów bakterii może znajdować się na jednym cm2 powierzchni rąk. Wiele tych organizmów ma ogromny potencjał chorobotwórczy – na ludzkich rękach rozprzestrzeniają się bakterie, wirusy oraz pasożyty wywołujące groźne choroby. Dlatego higiena rąk jest nieodzowna. Za pomocą pospolitego mydła jesteśmy w stanie jednak usunąć ze skóry nie więcej niż do 90 procent drobnoustrojów. Na co dzień to satysfakcjonujący rezultat, jakkolwiek w wielu sytuacjach konieczne będzie użycie dużo skuteczniejszych środków.

Żel do dezynfekcji rąk – zastosowania

Mydło dezynfekujące znajduje zastosowanie w różnych dziedzinach życia. Często wykorzystywane jest w instytucjach służby zdrowia – szpitalach, przychodniach i gabinetach dentystycznych. Poza tym jego użycie jest nieodzowne w gabinetach odnowy biologicznej, gdzie specjaliści mają bezpośredni kontakt ze skórą klientów i znajdującymi się na niej drobnoustrojami. Po żel antybakteryjny do rąk bezsprzecznie powinni sięgać też osoby zatrudnione w gastronomii – szczególnie po przygotowywaniu dań z jajek, mleka oraz mięsa (przede wszystkim drobiowego), bo te artykuły spożywcze, gdy są surowe, nierzadko zawierają pewne ilości bakterii.

Rodzaje preparatów do dezynfekcji rąk

Najczęściej spotykanym środkiem do dezynfekcji rąk jest, rzecz jasna, mydło w płynie z dodatkiem substancji likwidujących komórki drobnoustrojów – zwykle jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk występują również pod postacią płynu lub żelu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można kupić w różnych opakowaniach – małych, które mieszczą się w kieszeni albo torebce, lub dużych, zaprojektowanych do stosowania w dozownikach ściennych, nierzadko przystosowanych do uruchamiania łokciem bądź posiadających fotokomórkę.

Nasz adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]