Zakupy

Chroń kolekcję monety przed uszkodzeniem – kup kapsle i pudełka

Jeśli szukasz kapsli do monet, koniecznie sprawdź goldbroker.pl.

Wartość kolekcjonowanych przez numizmatyków eksponatów może zwiększyć się wyłącznie wtedy, jeśli uda się zachować je w wyśmienitym stanie. Jak wobec tego chronić zarówno niezbyt cenne, ale również niezmiernie rzadkie monety? Zalecamy specjalne pudełka oraz kapsle.

Kapsle do monet – zmniejsz ryzyko zadrapania swoich numizmatów

Kolekcjonerzy mają radość nie tylko z kupna numizmatów, ale też z ich segregowania, oglądania czy dawania do obejrzenia innym wielbicielom monet. Na nieszczęście, każde wzięcie w dłoń monety, zwłaszcza egzemplarza w stanie menniczym wybitego z delikatnego metalu (np. złota), może przyczynić się do jej zarysowania. Dlatego też rekomenduje się zamykać cenniejsze monety w kapslach do monet, które sprzedawane są w wielu rozmiarach odpowiadającym średnicom najczęściej spotykanych okazów kolekcjonerskich. Kapsle wykonane są z tworzywa sztucznego o wysokim stopniu transparentności, i choć nie trzeba się z nimi mocować przy otwieraniu oraz zamykaniu, są one hermetyczne i dobrze chronią monetę przed destrukcyjnym oddziaływaniem powietrza czy wilgoci. W sklepach numizmatycznych sprzedawane są dwa typy kapsli na monety – okrągłe i kwadratowe, z wkładem z pianki dostosowanym do przechowywania numizmatu o konkretnej średnicy. Niesłychanie ważny jest staranny dobór rozmiaru kapsla do szerokości monety, ponieważ to unieruchomi ją w środku kapsla i zredukuje niebezpieczeństwo zadrapania jej awersu, rewersu, ale także rantów.

Pudełka na monety – kapsle w jednej skrytce

Kapsle są znakomitą metodą zabezpieczenia numizmatów, ale jak komfortowo przeglądać kolekcję, gdy jest w nich zamknięta? Najlepszym wyjściem jest nabycie pudełka na monety od tej samej marki, której kapsli już używamy. W pudełku ustawiamy kapsle jeden za drugim w wydzielonych przegródkach. Można w nich także składować monety w holderach – tych zmieści się tu znacznie więcej niż plastikowych kapsli. Pudełka oraz kapsle do monet od cenionych producentów potrafią efektywnie chronić okazy nawet przez dziesięć lat!

Nasz adres:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]