Biżuteria Zakupy

Biżuteria z ametystami

Znajdź ametysty

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje m. in. w Chinach, Kanadzie, Kenii i Sri Lance. Jego złoża znajdują się także w naszym kraju. Ametyst ma fioletową barwę, którą zawdzięcza obecności śladowych ilości żelaza i glinu. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi kamieniami szlachetnymi znajdą Państwo na stronie www.ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – uwielbiana od wieków

Ametysty znajdowały się w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach władców brytyjskich. w XXI wieku, znajdujemy go w pierścionkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie prezentuje się w kreacjach wieczorowych. Aby delikatnie rozświetlić cerę, warto założyć niewielkie kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej zdecydować się na większy element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Biżuteria z ametystami i jej właściwości

Ametyst uważany jest za kamień harmonii. Z tego powodu biżuterię z tym przepięknym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na kolor i estetykę, lecz również z powodów natury metafizycznej. Część kobiet, nosząc broszkę z ametystem przez dłuższy czas, odczuwa spokój i zapomina o problemach. Jednak w tych sprawach lepiej wyrobić sobie własne zdanie.