Hobby, rekreacja, sport Zakupy

Bezpieczna jazda konna – toczki i kaski do jazdy konnej

Dowiedz się, gdzie nabyć toczek do jazdy konnej.

Jazda konna jest jedną z tych dziedzin sportowych, w których ryzyko upadków jest dość duże. A te, przez sporą wysokość i prędkość, mogą być naprawdę groźne. Na uszkodzenia narażona jest przede wszystkim głowa jeźdźca, która obligatoryjnie musi być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla entuzjastów jazdy konnej można kupić dwa rodzaje zabezpieczenia dla głowy – toczki oraz kaski jeździeckie. Ale które z nich dają lepszą ochronę? O czym pamiętać podczas zakupów któregoś z tych produktów?

Kask czy toczek do jazdy konnej? Co wybrać?

Prosta, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim okryciem głowy. Jej fason był wzorem dla powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest z reguły wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie gwarantuje jednakże tak dobrej protekcji jak kask, dlatego wskazany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, wykorzystywany przez wyczynowców, który ma certyfikaty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy kask lub toczek do jazdy konnej

Najistotniejszą kwestią przy wyborze kasków do jazdy konnej jest bezpieczeństwo. Kask powinien dysponować stosownymi atestami oraz umożliwiać regulację rozmiaru bądź być idealnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku warto dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego przenoszenie i ustrzeże od zabrudzeń. Kupując kask do jazdy konnej nie warto też iść na kompromis. W związku z tym, jeśli w naszym mieście nie wypatrzyliśmy odpowiedniego modelu, warto kupić go w sklepie internetowym.

Nasz adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]