Wszystko o zdrowiu Zakupy

Aparat do masażu limfatycznego – dla sportowców i do zabiegów wellness

Sprawdź, gdzie zamówić aparat do masażu uciskowego, wejdź na carepump.pl.

Presoterapia to zabieg, którego zadaniem jest poprawa obiegu chłonki w organizmie. Drenaż manualny opracowano w Danii blisko wiek temu – to rozmaite chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy pompujące oraz okrężne, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta przystosowuje indywidualnie do kondycji zdrowotnej pacjenta, jak i punktu masażu.

Sprzęt do drenażu limfatycznego – pobudzenie krążenia limfy

W ostatnich latach fizjoterapeuci chętnie używają maszyny do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż ręczny. Taki sprzęt to specjalne rękawy dzielące się na komory, które nakłada się na obrzękłe kończyny górne albo dolne. Dzięki napełnieniu powietrzem kolejnych przegród rękaw naciska na kończynę, wspomagając w ten sposób krążenie chłonki. Istnieje wiele zaleceń do wypróbowania presoterapii. To m.in. zwyrodnienia stawów, obrzęki i zastoje limfatyczne, a także obrzęki powstałe w wyniku urazów bądź obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy lub mastektomii). Wykorzystuje się go też w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco w trakcie procesu odchudzania bądź jako pomoc w redukcji “skórki pomarańczowej”. Presoterapia stała się również nadzwyczaj popularna w świecie sportu, najczęściej jako element regeneracji po zwiększonym wysiłku.

Mobilny sprzęt do drenażu limfatycznego w domu

Duże możliwości wykorzystania aparatów do presoterapii przyczyniło się mocno do rozwoju tych urządzeń. Współcześnie osoby raz za razem stosujące tę formę terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnym domu, przy użyciu nowoczesnych urządzeń Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Domowe aparaty do masażu limfatycznego tego producenta wyróżniają parametry zbliżone do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu świadczy o ilości komór mieszczących się w mankietach – im więcej przedziałów, tym efektywniejszy jest zabieg drenażu. Aparaty CarePump nie zabierają wiele miejsca oraz są stosunkowo lekkie, w związku z tym bez przeszkód można zabrać je na wyjazd, przykładowo na zawody sportowe.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być wcześniej ustalone z lekarzem. Nie rekomendujemy decydować o tym na własną rękę, bowiem istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego masażu (to między innymi choroby bakteryjne oraz wirusowe bądź zakrzepica, które wskazane jest wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]