Podróżowanie Porady i tutoriale Zagadnienia związane ze stronami www

Wybierasz się na wczasy do Małopolski? Na tym portalu znajdziesz wszelkie pomocne informacje

Po więcej informacji o pięknych miejscach w Małopolsce kliknij tutaj.

Mimo, że województwo małopolskie jest jednym z mniejszych w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, więc czasem ciężko znaleźć coś dla siebie w natłoku wiadomości o najnowszych wydarzeniach sportowych czy kulturalnych oraz najciekawszych atrakcjach w Małopolsce.

Strona dla zainteresowanych atrakcjami w Małopolsce – co tu znajdziesz?

Aby przedstawić wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, przygotowano witryna visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o znanych i nieznanych zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, jak również o pokazach i wydarzeniach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych organizowanych na jego terenie. Stronę prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na portalu? Turyści myślący o pobycie w Małopolsce o razu na głównej stronie dostrzegą mapkę, na której błyskawicznie znajdą Centra Informacji Turystycznej, muzea i zabytki, a także schroniska, motele i hotele zlokalizowane w miejscowościach Małopolski. Portal pomaga zorganizować wizytę na południu Polski też pod względem logistycznym, oferując informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o wypożyczalniach aut i parkingach. Prócz tego dla tych, którzy z najrozmaitszych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów przedstawiające między innymi regiony agroturystyczne, urok parków narodowych i krajobrazowych oraz zamek na Wawelu.

Serwis o atrakcjach turystycznych w Małopolsce dba również o cudzoziemców

Strona visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także zagranicznych przyjezdnych, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy innych tatrzańskich miejscowości. Newsy dodawane na stronie dostępne są wobec tego w języku angielskim, ale także w m.in w języku niemieckim, francuskim, hiszpańskim i włoskim. Turyści z zagranicy znajdą tu indeks konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby na terenie województwa małopolskiego. Nadzwyczaj przydatna dla cudzoziemców jest także podstrona Rozmówki, gdzie poznają kluczowe wyrażenia i zwroty, które pomogą im dogadać się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w trakcie podróży.

Nasz adres:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego