Ochrona i bezpieczeństwo Usługi Zagadnienia związane ze stronami www

Malware i wirus na stronie internetowej – o usuwaniu infekcji WP

Więcej o odwirusowywaniu WP.

WordPress okazał się w ciągu ostatnich kilkunastu lat tak popularnym CMS-em, iż ilość sklepów i witryninternetowych działających z jego użyciem liczy się obecnie w setkach milionów. Powszechność stosowania tego systemu zarządzania treścią powoduje, iż strony wykonane na WordPressie są popularnym celem ataków hakerów. W przypadku zawirusowania strony malware, niezbędne jest usunięcie infekcji z WordPressa.

Komu powierzyć czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania?

Witryna internetowa wysyła spam? Nie możesz się zalogować? Teksty na stronie zostały zmienione bez Twojej ingerencji? A może na witrynie widnieją linki do nieznanych Ci adresów? To raptem parę z popularnych symptomów wskazujących na zainfekowaną witrynę. W takim przypadku wymagane jest bezzwłoczne działanie w celu zlikwidowania powodu infekcji, a następnie przywrócenia witryny do należytego funkcjonowania. Naprawa zawirusowanego WordPressa przeważnie przekracza kwalifikacje osób, które każdego dnia zajmują się wyłącznie tworzeniem sklepów i stron internetowych na tym systemie zarządzania treścią, w związku z tym czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania czy też po atakach hakerów powinno się zlecić ekspertom od tego rodzaju działań.

Jak przebiega czyszczenie zainfekowanego WordPressa?

Profesjonaliści zajmujący się czyszczeniem malware ze stron opartych na WordPressie w obrębie swoich czynności naprawczych wykonują gruntowny przegląd baz danych oraz plików strony. Weryfikują kod użytych na stronie motywów oraz wtyczek, a także pliki wp-config oraz htaccess. Podczas naprawy zawirusowanego WordPressa implementowane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, ograniczające niebezpieczeństwo kolejnych ataków. Jeśli długookresowe zawirusowanie spowodowało włączenie strony do spisu wykluczeń (na przykład w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z CMS-a fachowcy podejmują także konieczne kroki w celu skreślenia jej z tego typu “czarnych list”. Regularne aktualizowanie systemu zarządzania treścią i stosowanych na stronie internetowej wtyczek jest niezwykle ważne, gdyż likwidacja wszelkich efektów ataku hakerskiego nie jest gwarancją, że taki przypadek nie zdarzy się za jakiś czas.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]