Wyposażenie i urządzanie mieszkania Zakupy

Wybieramy idealny stolik kawowy

Odpowiedni stolik kawowy musi być funkcjonalny oraz wygodny w użytkowaniu. Należy też pamiętać, że stanowi on interesujący detal wystroju wnętrza. W zależności od naszych potrzeb możemy wybierać spośród wielu modeli stolików. Który jednakże będzie najbardziej odpowiedni?

Jak wybrać właściwy stolik kawowy do mieszkania?

Podczas zakupów stolika wypada rozważyć parę czynników. W jakim stylu jest zaaranżowane wnętrze domu? Czy codziennie pijemy kawę w tym samym pomieszczeniu? Czy w czasie picia kawy lubimy poczytać książki bądź gazetę? Odpowiedzenie sobie wcześniej na te pytania może pomóc nam w dopasowaniu stolika do indywidualnych potrzeb.

Rodzaje stolików kawowych

Dla osób, które cenią sobie optymalne rozwiązania rekomendowane są stoliki kawowe z dodatkową półeczką. Z takim stolikiem możemy nie tylko efektywnie wykorzystać niedużą powierzchnię mieszkania, ale też łatwiej zadbać o jego czystość. Warto rozważyć także zakup modelu ze zsuwanym blatem.

W przypadku małej powierzchni do wykorzystania, warto zastanowić się nad zakupem stolika z owalnym blatem, który zajmie mniej miejsca niż te prostokątne. Pomysłowe rozwiązanie stanowią stoliki z blatem w kształcie tacy, które są zarówno wygodne, jak i efektowne.

Powodzeniem cieszą się także stoliki modułowe, które są zaprojektowane są w taki sposób, aby wsuwać je pod siebie. Ponadto modele w formie plastra miodu można bez ograniczeń składać z dowolną ilością części. Z kolei tym, którzy lubią pijać kawę z gośćmi, zaleca się ławy bądź stoliki z opcją rozłożenia.

Przydatne wskazówki

1. Stolik z okrągłym blatem będzie znakomitym rozwiązaniem ze względu na bezpieczeństwo zwierząt bądź dzieci.
2. Jeżeli troszczymy się o ekologię, to można zastanowić się nad stolikiem DIY (Do-It-Yourself), na przykład wykonanym z palet. Niebanalną alternatywą jest zastosowanie drewnianego pieńka lub zabytkowego kufra w charakterze kawowego stolika.
3. Blat stolika kawowego powinien dosięgać poziomu siedziska, a więc ok. 50-55 cm. Jeżeli zamierzamy umieścić go z boku fotela, to optymalnie musi sięgać do wysokości podłokietnika.