Wyposażenie i urządzanie mieszkania Zakupy

Montaż shuttersów – w sypialni czy może w salonie?

Zainteresowany shuttersami w sypialni? Zajrzyj tutaj.

Wewnętrzne okiennice ozdobne, innymi słowy shuttersy, kojarzą się zazwyczaj z aranżacją domów w stylu afrykańskim lub południowoamerykańskim. Jednakże ten element zabezpieczenia okiennic można zastosować także w polskich domach – jest to nadzwyczaj trwałe, a przy tym wyśmienicie prezentujące się rozwiązanie, które w licznych sytuacjach sprawdzi się lepiej niż popularne w tej chwili żaluzje.

Shuttersy w salonie – funkcje dekoracyjne i praktyczne

Shuttersy w salonie czy w pokoju dziennym, wypełniają podwójną funkcję – praktyczną oraz ozdobną. Shuttersy zdecydowanie podnoszą estetykę pokoju. Ich lamele są szersze, co powoduje, że rewelacyjnie prezentują się na większości okien. Kwestia estetyczna jest istotna, ponieważ to w salonie podejmuje się gości, jak również przebywa się w nim po wiele godzin w ciągu dnia. Z tej przyczyny warto zatroszczyć się, żeby ten pokój nie tylko efektowny, ale także wygodny. Opcja wybrania kąta ułożenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości promieni słonecznych wpadających do salonu, co pozwala m.in. na pełne jego przyciemnienie, gdy pragniemy obejrzeć serial, albo jego delikatne ściemnienie, gdy pragniemy stworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – wspaniałe rozwiązanie dla alergików

Swoboda regulacji przenikania światła do pomieszczenia jest z pewnością najważniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni sprawdzą się jednakże także z innego powodu – z ich pomocą można efektywnie kontrolować temperaturę wnętrza, która ma przecież duży wpływ na nasz mocny sen. Z pomocą okiennic wewnętrznych w trakcie zimy o wiele dłużej zatrzymamy w sypialni ciepło, z kolei latem łatwiej jest utrzymać w niej niższą temperaturę. Ponadto takie okiennice tworzą skuteczną zaporę chroniącą przed donośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to też znakomite rozwiązanie dla osób chorych na alergie. Zbiera się na nich mniej drobinek kurzu niż w plisach zasłon, a ich konserwacja jest bardzo łatwa i trwa wręcz kilka minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy rewelacyjnie sprawdzą się też w łazience, w kuchni czy w pokoju dziecka.

Nasz adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]