Wyposażenie i urządzanie mieszkania Zakupy

Listwa podłogowa – wykończenie paneli i ochrona ścian

Zobacz, gdzie zamówić listwę podłogową

Wydają się niewiele znaczącym detalem, ale ich charakter ma duży wpływ na wygląd pomieszczenia. Listwy podłogowe, bowiem o nich właśnie mowa, to detale pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale również pozwalają na schludne poprowadzenie przewodów oraz chronią dolną część ściany przed poplamieniem i uszkodzeniem, co jest ważne w szczególności w pomieszczeniach, w których chodzimy w obuwiu. To z pewnością wystarczający argument, by nie lekceważyć ich wyboru i starannie przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z MDF albo PVC

Drewno to surowiec wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie podkreśla charakter mieszkania i wspaniale współgra ze stylowymi dodatkami bądź meblami – głównie, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla klientów z niewielkim budżetem rozsądnym wyborem będą zaś listwy podłogowe wykonane z MDF bądź PVC, które imitują te wyprodukowane z drewna, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu rekomenduje się zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, także i te mogą być wyprodukowane zarówno z drewna, jak i innych materiałów. Dzisiejsze listwy podłogowe cechują się prostą bryłą i stonowaną paletą barw – na ogół w odcieniach bieli, beżu lub szarości, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć także nietypowy kolor, jeśli kupimy ją w wersji białej i sami pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Nasz adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]