Wyposażenie i urządzanie mieszkania Zakupy

Lampy solne – estetyczne i naturalne ozdoby domu

Zobacz, gdzie kupić lampę solną.

Drobne dekoracje z minerałów i kamienia od wieków znajdują swoje miejsce w naszych mieszkaniach. Sprowadzamy je z przeróżnych wypraw po świecie, a czasami kupujemy impulsywnie, bowiem harmonizują ze stylem, w jakim urządzone jest mieszkanie. Rzadko jednak są to rzeczy funkcjonalne – na ogół to zwykłe dekoracje. Minerałem, z którego można jednak wytworzyć obiekty używane na co dzień, jest sól kamienna. Produkuje się z niej przeważnie lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne są jedyne w swoim rodzaju

Lampy solne są ładne i łatwo dobierzemy je do aranżacji pomieszczenia, ponieważ kupimy je w 3 kolorach (białym, różowym, szarym) i w kilku ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, bowiem nie ma kamieni o jednakowych kształtach oraz wzorze krystalizacji. Nadzwyczaj modne są lampy solne, których klosze charakteryzują się nie naruszoną, nie oszlifowaną powierzchnią. Coraz częściej jednak rękodzielnicy zajmujący się wytwarzaniem takich lamp, nadają im finezyjne formy, przykładowo walca albo sześcianu.

Co jest źródłem popularności lamp solnych?

Powszechnie wierzy się, iż lampy solne wywierają dobroczynny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im głównie zdolność jonizacji powietrza, czyli produkowania jonów ujemnych, które równoważą te produkowane przez wszędobylska elektronika. Aniony polepszają jakość powietrza oraz pomagają w swobodnym oddychaniu między innymi osobom borykającym się z alergią bądź astma. Blask, jaki emitują te lampy, jest delikatny i uspokajający, stąd rekomenduje się nabycie ich jednostkom, którym dokucza stres albo brak snu, ponieważ z ich pomocą można szybciej się uspokoić. Ale z brył soli nie produkuje się jedynie lamp solnych. Robi się z nich też przepiękne świeczniki i pojemniki na bibeloty, a pokaźne bloki z soli używa się w dekoracji domów oraz gastronomii.

Nasz adres:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]