Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Jak zamontować panele podłogowe?

Dowiedz się, gdzie kupić podłogę drewnianą.

Panele podłogowe wizualnie niewiele różnią się od posadzki z drewna, a kupisz je o wiele taniej. Niskie ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich ułożenie zajmuje dosłownie parę godzin, a każdy poradzi sobie z tym zadaniem bez pomocy fachowców. Przygotowaliśmy dla ciebie poradnik, w którym wyjaśniamy, jak zamontować panele podłogowe.

Dostosuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie lubią wilgoci – dopuszczalna zawartość wody w wylewce to 3%. Powinieneś pamiętać także o oddzieleniu ich od podłoża – doskonale sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o gramaturze przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra i wełna kamienna. Po powrocie ze sklepu nie odpakowuj paneli – trzeba odstawić je na dwie doby, aż wszystkie wyschną. Panele i narzędzia gotowe?

Najważniejsze reguły montażu paneli podłogowych

Na początek najważniejsza wskazówka – panele podłogowe najlepiej montować startując z rogu pokoju. Przed ich położeniem, dokładnie obejrzyj każdy z nich i zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia, bowiem potem możesz mieć problemy z ich reklamacją. Nie zapominaj o temperaturze podłogi – najniższa wartość to 15 stopni Celsjusza. Układaj je prostopadle do źródła światła, a w niezbyt szerokich pokojach – zgodnie z orientacją fasad. Połączysz je za pomocą specjalnych klików – to bezawaryjne i nieskomplikowane rozwiązanie.

Dylatacje, czyli daj panelom podłogowym pracować

Wyprodukowane z drewna lub materiałów pochodnych, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od warunków cieplnych w pomieszczeniu. Pamiętaj więc o odstępach dylatacyjnych o rozmiarze przynajmniej jednego centymetra, do których zakrycia mogą posłużyć listwy podłogowe.

Nasz adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]