Wszystko o zdrowiu

Twój wzrok się pogarsza? Udaj się do kliniki okulistycznej

Voigt Medica. Zdobądź więcej szczegółów.

Zdrowe oczy gwarantują pełny komfort życia. Klinika okulistyczna pomaga usunąć problematyczne i nierzadko groźne dla zdrowia dolegliwości. Kto powinien poddać się zabiegom korekcjiwzroku?

Korekta wzroku – metoda nieinwazyjna oraz bezpieczna

Jeszcze dekadę temu korekcja wad wzroku sprowadzała się do dobierania soczewek kontaktowych bądź okularów. Od kilkunastu lat dostępne są jednakże innowacyjne techniki korekcji umożliwiające leczenie nadwzroczności, astygmatyzmu, krótkowzroczności, jak również wielu rzadszych schorzeń. Niesłychanie popularna stała się laserowa operacja wzroku, która cechuje się dużą skutecznością. Taka korekcja wad wzroku jest zabiegiem mało inwazyjnym oraz bezpiecznym, a pacjent błyskawicznie wraca do zwyczajnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w klinice okulistycznej, w której zatrudniony jest doświadczony zespół, specjalizujący się w innowacyjnych sposobach leczenia. Biegły optometrysta postawi diagnozę, wybierze adekwatną metodę leczenia i skoryguje wadę wzroku. Specjaliści pracujący w klinice okulistycznej mają w dyspozycji najnowsze urządzenia diagnostyczne, dzięki czemu są w stanie zidentyfikować nawet najrzadsze choroby oczu.

Z jakimi chorobami można zgłosić się do centrum oka?

Kliniki okulistyczne podejmują się też leczeniem innych schorzeń, np. keratoconus, czyli stożek rogówki. Innowacyjne metody jego leczenia polegają m.in. na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych czy formowaniu rogówki za pomocą procedury Topoguided. Prócz tego specjaliści dokonują pomiaru ciśnienia oka, będący testem przydatnym w diagnozowaniu zapalenia gałki ocznej, jaskry oraz pozostałych ciężkich chorób. W klinice okulistycznej wykonuje się też mapy rogówki – jest to potrzebne przed operacją zaćmy i innymi zabiegami laserowymi. Korekta wzroku to naturalnie nie wszystko – lekarze okuliści poradzić sobie też z innymi przypadkami, np. usuwaniem kaszaków lub ciała obcego z gałki ocznej.

Nasz adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]