Technologie Wszystko o zdrowiu

Projekt AILIS – technologia wczesnej diagnostyki raka piersi

Szczegółowe informacje na temat gęstych piersi. Przekonaj się!

Rak gruczołu piersiowego jest chorobą, którą każdego roku wykrywa się łącznie u przeszło miliona kobiet we wszystkich zakątkach świata. W ogromnym procencie kazusów ten złośliwy nowotwór diagnozowany jest z opóźnieniem, co znacznie podnosi prawdopodobieństwo przerzutów na inne organy (m.in. płuca bądź układ kostnylub płuca), jak również śmierci. Mimo, iż od dziesięcioleci prowadzanych jest wiele kampanii mających na celu informowanie o konieczności regularnych badań umożliwiających wczesne diagnozowanie raka piersi, wciąż na tę chorobę umiera co roku setki tysięcy kobiet, ale też mężczyzn.

Gęste piersi a problemy z wczesną diagnostyką raka piersi

Jednym z powodów problemów z wykryciem raka piersi w początkowej fazie jego rozwoju są tak zwane gęste piersi. Charakteryzują się one tym, iż znajduje się w nich przewaga tkanki gruczołowej od tkanki tłuszczowej. Wykrycie guzków w gęstych piersiach jest dużo bardziej skomplikowane – zmiany w tkance nie są wyraziste, dlatego że zarówno gruczoły, jak i guzzmiany nowotworowe, oznakowane są na rezultatach badań mammograficznych białym kolorem. Zmiany ciężko też wyczuć w trakcie badania palpacyjnego. Statystyki są więc bezwzględne – kobiety posiadające gęste piersi są wielokrotnie bardziej zagrożone rozwojem raka piersi, a sam guz nowotworowy wykrywany jest u nich w wielu przypadkach na późnym etapie rozwoju, co poważnie redukuje szanse efektywnego leczenia.

Komfortowe i błyskawiczne diagnozowanie raka piersi z urządzeniem AILIS

Rodzimy start-up medyczno-technologiczny AILIS opracował urządzenie diagnozujące zmiany rakowate – także te drobne – u kobiet mających gęste piersi. System monitorowania piersi wykorzystany w urządzeniu AILIS bazuje na technologii POD, czyli Parametrycznego Obrazowania Dynamicznego. Dzięki obrazowaniu układu krwionośnego i przedwczesnemu rozpoznaniu procesu angiogenezy, dysponuje ona ogromnym potencjałem wczesnej diagnostyki raka piersi. Badanie z użyciem tego urządzenia trwa tylko 4 minuty, a przy tym przebiega bezdotykowo, bez uczestnictwa osób postronnych, co zapewnia kobietom całkowity komfort. W rozwiązaniu proponowanym przez AILIS analizą wyników badania zajmuje się AI. Lekarz r bada tylko przypadki, w których rozpoznano wysokie prawdopodobieństwo rozrostu nowotworu. Wprowadzenie do sprzedaży systemu zaprojektowanego przez zespół AILIS w przyszłości przyczyni się do tańszego oraz szybszego diagnozowania raka piersi.

Nasz adres:
AILIS
Isalus Sp. z o. o.
ul. prof. Michała Życzkowskiego 14
31-864 Kraków