Wszystko o zdrowiu

Leczenie kanałowe – jak wybrać lekarza?

Leczenie kanałowe dla wielu z nas nie jest miłym zagadnieniem. Dziś zaś, stosując odpowiednie sprzęty i – przede wszystkim – skuteczne środki znieczulające, lekarze są w stanie zagwarantować nam, że zabiegi okażą się całkowicie bezbolesne. Leczenie kanałowe okazuje się wskazane za każdym razem, jeżeli rozwinie się stan zapalny miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Polega na wykorzystaniu supercienkich sprzętów, dzięki którym lekarz jest w stanie dostać się do najgłębiej zlokalizowanych tkanek uzębienia. Warto jednak wiedzieć, że w leczeniu kanałowym korzysta się również z innych, często naprawdę zaawansowanych technicznie narzędzi. Których?

Czym wykonuje się leczenie kanałowe?

Obok sprzętów manualnych, w nowoczesnym leczeniu kanałowym naprawdę ważne są mikroskopy operacyjne, bo obraz ze środka zęba transmitują do ekranu przed oczami dentysty, minimalizując niemal całkowicie ryzyko różnego rodzaju błędów. W leczeniu kanałowym kluczowe będzie również mierzenie długości kanałów. Osiągnięcie sporej precyzji umożliwiają specjalne urządzenia cyfrowe – endometry. Oprócz tego stomatolodzy wykorzystują też specjalne narzędzia, które pozwalają na maszynowe opracowanie kanałów, a przez to znaczne przyspieszenie wizyty i polepszenie samopoczucia pacjenta.

Leczenie kanałowe – dla kogo bezpłatne?

Decydując się na leczenie kanałowe należy pamiętać, iż nie zawsze jest ono fundowane przez fundusz zdrowia. Bezpłatne leczenie kanałowe zębów z najwyżej trzema kanałami gwarantowane jest pacjentom niepełnoletnim. Pozostali nie są zobowiązani, by płacić za leczenie kanałowe zębów z przodu – kłów i siekaczy. Leczenie kanałowe zębów trzonowych będzie natomiast w pełni płatne. Jeśli jest ono potrzebne, warto udać się do dentysty posługującego się nowoczesnymi narzędziami i zawczasu dowiedzieć się, co o jego usługach dotychczasowi klienci piszą w sieci.