Wszystko o zdrowiu

Co można leczyć laserem wysokoenergetycznym?

Dowiedz się więcej o laserze wysokoenergetycznym na www.bardomed.pl/35-aparaty-do-laseroterapii-wysokoenergetycznej.

Laseroterapia wysokoenergetyczna to technika stosująca silnie skupioną wiązkę światła podczerwonego. Po przystawieniu do skóry pacjenta specjalnej sondy połączonej z aparatem, przenika ona wgłąb tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje tkankę mięśniową, po drugie zaś blokuje receptory bólowe i pobudza zakończenia nerwowe. To skutkuje zmniejszeniem odczuwania bólu, a także poprawia krążenie, czego efektem jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, że ta metoda leczenia zyskuje popularność.

Laser wysokoenergetyczny – co nim leczymy?

Laser wysokoenergetyczny można wykorzystać do rehabilitacji niemal wszystkich części ciała. Nierzadko jest wykorzystywany przez ekipy opiekujące się sportowcami – doskonale sprawdza się jako środek zmniejszający dolegliwości bólowe po treningach i leczący następstwa kontuzji takie jak: skręcenia stawów, naderwania wiązadeł czy zapalenia. Poza zastosowaniem w sporcie, lasery wysokoenergetyczne są również używane m.in. w leczeniu lumbago, dyskopatii szyjnej, haluksów oraz rozmaitego typu neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być także pomocny w gabinetach kosmetycznych, dermatologicznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – rodzaje sond

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są wytwarzane przez specjalistyczne aparaty. Do tego typu urządzeń podłącza się przewodowe sondy, które następnie przykłada się do zmienionych chorobowo miejsc na ciele pacjenta. Same sondy mogą mieć różną konstrukcję i, co za tym idzie, różny sposób emisji lasera. Rozróżnia się m.in. sondy prysznicowe, punktowe oraz skanerowe emitujące podczerwień lub światło ze spektrum czerwonego.

Nasz adres:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]