Wszystko o zdrowiu

Aparat do fali uderzeniowej – nieinwazyjna terapia

Zajrzyj w to miejsce jeżeli interesujesz się falą uderzeniową.

Fala uderzeniowa to innowacyjna terapia pomagająca wyleczyć schorzenia różnego rodzaju. Kiedy jest stosowana i czemu warto się na nią zdecydować?

Gdzie używany jest aparat do fali uderzeniowej?

Fala uderzeniowa jest w szerokim zakresie wykorzystywana w kosmetologii, medycynie sportowej, rehabilitacji, ortopedii oraz wielu innych dziedzinach. Pozaustrojowa terapia falami uderzeniowymi penetruje organizm w głąb na kilkanaście centymetrów i działa bezpośrednio w miejscu objętym bólem. Fala uderzeniowa nie jest nieszkodliwa dla przylegających tkanek i charakteryzuje się dużą efektywnością w walce z rozmaitymi schorzeniami. Nowoczesne aparaty do fali uderzeniowej aplikują impulsy w sposób niezmiernie precyzyjny, dzięki czemu terapia daje wyjątkowo dobre efekty. Aparaty do fali uderzeniowej sprawdzą się między innymi w terapii chorób związanych z narządami ruchu, jak zapalenie ścięgien, kolano skoczka, tzw. łokieć tenisisty czy bóle kręgosłupa. Aparat do fali uderzeniowej może być używany w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), a także przez kosmetologów oraz fizjoterapeutów.

Urządzenie do fali uderzeniowej – efektywna redukcja bólu

Dostępne na rynku aparaty stosujące falę uderzeniową są zaopatrzone w dwa odrębne aplikatory oraz kanały, co pozwala na prowadzenie leczenia u dwóch pacjentów w tym samym czasie. Nowoczesny sprzęt wysyła falę radialną (ogólnego zastosowania) i falę akupunkturową (używaną w tzw. w punktach spustowych). Impulsy docierające do tkanek nieinwazyjnie stymulują zakończenia nerwowe oraz błony komórkowe, co umożliwia zredukowanie sygnałów bólowych u chorych skarżących się na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Urządzenia do fali uderzeniowej jest efektywna w przypadku 4 na 5 pacjentów.

Nasz adres:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]