Wentylacja, ogrzewanie, klimatyzacja

Wytrzymałe filtry do użytku przemysłowego i uniwersalnego

Dalsze informacje o filtrach hepa h13

Nie oszukujmy się: stan powietrza w Polsce zły. Pod tym kątem Polska plasuje się na jednej z najdalszych pozycji wśród członków Unii Europejskiej. Każdego dnia przekazywane są nowe komunikaty o przekroczeniu norm stężenia pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10 i z tego powodu też cały czas poszukiwane są skuteczne metody, pomagające radzić sobie z narastającym zanieczyszczeniem, głównie w pomieszczeniach, w których utrzymanie sterylności powietrza jest wyjątkowo ważne (np. w salach intensywnej terapii).

Filtry F7 i F9 – skutecznie wyłapują pyły oraz dym tytoniowy

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), innymi słowy filtry powietrza wysokiej efektywności, znane i stosowane są od lat siedemdziesiątych. Są obecne m.in. w odkurzaczach i domowych oczyszczaczach powietrza. W wentylacjach zakładanych w biurowcach, domach lub urzędach wspaniale sprawdzą się filtry dokładne minipleat, które zależnie od klasy są w stanie przefiltrować pyły PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których cząstki znajdują się w smogu. Nie są dla nich kłopotem także większe zanieczyszczenia, jak włosy, dym tytoniowy lub zarodniki grzybów. Wybierając filtry dokładne F7 czy F9 wypada sprawdzić nie tylko ich skuteczność, ale również jakość ich produkcji. Te produkowane przez polską firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w ramę z ocynkowanej stali, która charakteryzuje się znaczną wytrzymałością na złe warunki atmosferyczne (jak znaczny poziom wilgoci, temperatury) oraz uszkodzenia. Wydajny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego chroniony jest standardowo aluminiową siatką od strony wlotu powietrza. W filtrach minipleat ułożony w mini plisy papier filtracyjny wzmocniony jest klejem z tworzywa sztucznego, co sprawia, że filtry te odznaczają się dużą żywotnością. Filtry F7 i F9 wytwarzane są w kilkunastu wymiarach dopasowanych do zapotrzebowania każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 i H14 – efektywna praca w ciężkich warunkach

Do przeznaczeń przemysłowych wymagane są jednak filtry o zdecydowanie wyższej przepustowości, którą mogą zapewnić filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy pakietu filtracyjnego są w nich równomiernie rozdzielone przez aluminiowe separatory, a solidna obudowa, również wykonana z ocynkowanej stali, jest odporna na wodę i wahania temperatury, co pozwala na efektywną filtrację w ciężkich warunkach (nawet do 80°C). Filtry tego rodzaju stosowane są tam, gdzie muszą być zachowane najwyższe standardy sterylności powietrza, jak na przykład na liniach produkcyjnych w branży farmaceutycznej.

Pochodzenie zdjęcia – marss.pl.

Nasz adres:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46