Usługi

Uszczelnianie okien – zlecaj je przynajmniej raz w roku

Na https://www.serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/ zlecisz uszczelnianie okien Warszawa.

Na komfort domowników w ogromnym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna ochraniają mieszkanie przed wilgocią i chłodem, ale również izolują je od zewnętrznych hałasów. Uszkodzone lub nieprawidłowo wyregulowane okna nie gwarantują odpowiednich warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie domowników, ale też, z uwagi na pokaźną utratę ciepła, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze argumenty ku temu, aby zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takich przypadkach.

Co należy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, przegląd stanu technicznego okien trzeba przeprowadzić przynajmniej raz na 12 miesięcy. Nie wolno tego zaniedbywać, gdyż po tym okresie potencjalne usterki mogą być już na tyle poważne, że nie usunie ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można zidentyfikować po pojawiającym się oporze podczas otwierania i zamykania. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są luzy i, w konsekwencji, utrata ciepła.

Jak przeprowadzić uszczelnienie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wykonanych z innych surowców, polega głównie na ich wyregulowaniu (przeważnie służy do tego umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z wiatrem, wilgocią, jak również wysokimi i niskimi temperaturami mogą już po kilku miesiącach stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i specjalistycznych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy zabierać się za to samemu. Lepiej zrobimy zlecając to profesjonalnej firmie oferującej uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują już nie tylko w Warszawie oraz innych większych miastach, ale również i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]