Usługi

Sprzątanie strychów i piwnic a wynajem kontenera na śmieci

Nie wszystkie śmieci mogą znaleźć się w zwyczajnym koszu na odpady komunalne. Przyczyny tych regulacji bywają przeróżne – czasem śmieci mają za duże wymiary, czasem nie jest to zgodne z funkcjonującymi w naszym kraju aktami prawnymi. Jak radzić sobie z tymi kłopotliwymi śmieciami? Możemy przewieźć je do pobliskiego PSZOK-u, innymi słowy punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. W każdej gminie musi funkcjonować co najmniej jeden PSZOK, jakkolwiek w największych miastach możemy niekiedy wybrać spośród wielu punktów. Niemniej jednak to rozwiązanie przydatne jest wyłącznie dla tych, którzy dysponują własnym autem oraz dużą ilością niewykorzystanego czasu. Pozostali najlepiej uczynią, stawiając na wynajem kontenera na odpady.

Sprzątanie strychów oraz remonty – dlaczego trzeba wypożyczyć kontener na śmieci?

Podczas przeróżnego rodzaju prac wytwarzane są niestandardowe odpady. Z reguły są to przebudowa obiektów budowlanych oraz – idzie głównie o duże ilości gruzu, ale też opakowań po materiałach budowlanych. Wypożyczenie kontenera będzie również doskonałym wyjściem, jeżeli zamierzamy sprzątać strych – wówczas zmieścimy w nim wszelkie niepotrzebne od dawna zbutwiałe meble, zepsute urządzenia i sprzęty. Sprzątanie strychów czy prace remontowe będą znacznie łatwiejsze, jeżeli z okna mieszkania do kontenera poprowadzimy specjalny zsyp, który umożliwi bezpieczne przeniesienie odpady bez potrzeby ciągłego wchodzenia i schodzenia ze schodów.

Komu zlecić sprzątanie strychów i piwnic oraz kontenerowy wywóz odpadów?

Wywóz rozmaitych śmieci, ale również sprzątanie strychów i piwnic, to usługi świadczone m.in. przez przedsiębiorstwo DPR. W ich ramach zaopatruje się klienta w kontener o pożądanej objętości, który ten w czasie określonym w umowie może zapełnić odpadami remontowymi lub zniszczonymi sprzętami. Pojemnik jest potem odbierany z miejsca prac, a jego zawartość przekazywana jest do punktu, w którym będzie legalnie przetworzona zgodnie z obowiązującymi przepisami.