Usługi

Jak wybrać salę na komunię i inne porady odnośnie jej organizacji

Chcesz sprawdzić, kto oferuje organizację komunii? Nie zwlekaj! Koniecznie skieruj się na palacradziwillow.pl.

Przyjęcie komunijne jest dla pociechy podobnie wyczekiwanym zdarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Nic w tym dziwnego, bowiem to zwykle pierwsza rzeczywiście poważna impreza rodzinna, na której dziecko jest świadome, że cała uwaga skoncentrowana jest jedynie na nim. Tym samym rodzice starają się, żeby ten dzień uchował się przez całe życie w jego wspomnieniach.

Znaleźć salę na komunię czy wyprawić obiad w domu?

Jeszcze przed etapem rozsyłki zaproszeń na komunię rodzice muszą wiedzieć czy poczęstują krewnych we własnym domu czy konieczne będzie zamówienie lokalu. Podejmowanie zaproszonych w domu jest najczęściej opcją wtedy, jeśli planujemy uroczysty obiad wyłącznie dla wyjątkowo bliskiej kilkuosobowej rodziny, lecz to już nieczęste sytuacje. Obiady z okazji komunii przeistoczyły się w ostatnich dekadach w głośne wydarzenia rodzinne, w których bierze udział niekiedy do stu gości, w związku z tym przeważnie organizowane są w restauracjach bądź domach weselnych. Jeżeli pragniemy zarezerwować pojemny lokal, polecamy wziąć się za poszukiwania sali, natychmiast jak będzie ustalona data komunii. W sezonie komunijnym sporą trudnością może być także znalezienie dobrego dostawcy cateringu, więc radzimy wybrać taki lokal na organizację obiadu, który współpracuje z własnym, doświadczoną firmą cateringową, specjalizującą się w opracowaniu menu na komunię. Istotne jest również to, aby lokal na komunię umiejscowiony był tak, aby dojazd wszystkich uczestników imprezy z kościoła był komfortowy i szybki.

Organizacja komunii – zamów animatora i fotografa

Pomyśl o zatrudnienie fotografa, który uwieczni ku pamięci ten dzień – zarówno ceremonię w kościele, jak odbywający się później obiad dla rodziny i przyjaciół. Tradycją są też aranżowane sesje zdjęciowe dziecka w komunijnej szacie oraz jego wspólne zdjęcia z rodzicami chrzestnymi i rodziną. Sala komunijna musi zatem oferować cudowne, estetyczne wnętrza. Inną zaletą będzie dostęp do ogrodu, gdzie przy sprzyjającej pogodzie uda się zrealizować sesję zdjęciową na świeżym powietrzu. Opcja skorzystania z ogrodu to też atrakcja dla kilkuletnich gości imprezy komunijnej – jeśli będzie ich spora liczba, zalecamy rozważyć skorzystanie z usług animatora, który zajmie dzieci przeróżnymi zabawami.
Oczywiście, zaproszeni na przyjęcie komunijne przyniosą podarki dla dziecka. Rodzice z reguły zostawiają im pełną dowolność z tym zakresie. Jednak w zaproszeniu można uwzględnić, że nie życzymy sobie niektórych rodzajów podarunków, np. zabawek militarnych lub drogiej biżuterii.

Nasz adres:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]