Usługi Wszystko o zdrowiu

Implantologia – co warto wiedzieć?

Niegdyś osoby, które z rozmaitych powodów straciły zęby, zmuszone były do tego, żeby używać protez. Nie było to oczywiście najlepsze rozwiązanie, bo protezy wymagają czasochłonnej pielęgnacji, a ich noszenie nie jest bardzo wygodne. Dlatego tak sporym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które są dużo wygodniejsze, lecz także wykazują wiele innych atutów. Implantologia bowiem pozwala na osiągniecie trwałych efektów, do zera minimalizując prawdopodobieństwo poluzowania implantu. Dobrze więc dowiedzieć się, jak przebiega zabieg wykonania implantów zębowych, jakie rodzaje są stosowane przez dentystów implantologów oraz jak znaleźć specjalistę, który wszczepi nam implanty zębowe.

Na jakich zasadach polega implantologia?

Obecnie implantologia stosuje 2 rodzaje implantów – najpopularniejsze o długości 1 cm oraz trochę mniejsze, czyli 6 mm. Implant zrobiony z odpowiedniego rodzaju tytanu jest wkręcany w dziąśle chorego, zaś organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia zaś umożliwia duże skrócenie czasu gojenia – chory nie odczuwa jakichkolwiek bólów nawet po 3 miesiącach. Do tej pory powinien stosować zimne kompresy, a od razu po zabiegu – unikać napojów zawierających alkohol, gorących dań i papierosów. Ważne jest też stosowanie specjalnych preparatów, które zwalczają obrzęk oraz dyskomfort.

Skuteczna oraz bezbolesna implantologia

Implantologia wywiera ogromny wpływ na jakość życia chorych – dlatego tak istotne okazuje się to, aby znaleźć właściwego lekarza. Jak więc uniknąć przykrych pomyłek i trudności zdrowotnych? Najlepiej postąpimy powierzając wszczepienie implantów zębowych dentyście z dużym doświadczeniem i pozytywnymi komentarzami wcześniejszych pacjentów. Gdzie je znaleźć? Przede wszystkim w internecie. Po wprowadzeniu w Google nazwiska specjalisty z pewnością trafimy na ważne informacje.