Usługi

Gruntowne sprzątanie domu? Zamów wywóz starych mebli

Chcesz poznać więcej informacji o odbiorze starych mebli? Zajrzyj na maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/.

Większość z nas na pewno dobrze zna problem, jakie tworzą przedmiotów, których wiele lat już nie wykorzystujemy, a których z przeróżnych przyczyn nie chcemy się pozbyć. Żeby nie zagracały miejsca w domu, z reguły chowamy je do komórki lokatorskiej, do piwnicy lub na strych. Rzecz jednak w tym, iż po jakimś czasie także te schowki stają się tak ciasne, że codzienne korzystanie z nich bywa niemożliwe. Dopiero to skłania większość z nas do przeprowadzenia gruntownych porządków, będących przesłanką do tego, żeby pozbyć się nagromadzonych przedmiotów. Takie duże sprzątanie często urządzamy także, kiedy nabywamy zapuszczoną nieruchomość albo dziedziczymy po kimś mieszkanie. Warto zatem posiadać wiedzę, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak bez trudu wykonać wywóz starych mebli ze strychu, piwnicy i domu.

Wywóz mebli – gdzie je przekazać?

Śmieci takie jak sprzęty elektroniczne, zużyte panele ścienne lub podłogowe, stare meble czy części stolarki okiennej nie powinny zostać wyrzucone do kontenera przeznaczonego na odpady zmieszane. Jeśli musimy je wyrzucić, do wyboru mamy parę rozwiązania. Pierwsze to samodzielne przewiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże dysponowania adekwatnie przestronnym bagażnikiem auta lub przyczepą. Następne to skorzystanie z okresowej zbiórki takich śmieci. Te przeprowadzane są z reguły co kilka tygodni – do czasu zbliżającej się zbiórki jesteśmy więc zobligowani znaleźć miejsce na przechowanie rupieci pokaźnych rozmiarów. Najbardziej optymalne jest trzecie rozwiązanie – zamówienie kontenera na śmieci, który po wypełnieniu odbierze odnajmujące go przedsiębiorstwo. Zadba ono także o legalną utylizację jego zawartości. Przedsiębiorstwa wypożyczające kontenery nierzadko oferują również profesjonalną pomoc przy opróżnianiu piwnicy, strychu lub całego mieszkania.

Utylizacja starych mebli – na czym polega?

Stare meble, o ile zostaną przewiezione do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych bądź przedsiębiorstwa trudniącego się utylizacją zawodowo, wcale nie muszą być porzucone na wysypisku lub zostać spopielone. Po zdemontowaniu ich na części składowe, a następnie podzieleniu ich wedle tworzywa, z którego były wykonane, mogą zostać po raz kolejny przetworzone i przyczynić się do stworzenia kolejnych przedmiotów. Utylizacja mebli, a głównie drewna, z którego w największej części są one wykonane, opiera się najczęściej na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które później służą do produkcji nowych garderób, łóżek albo półek.

Nasz adres:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]