Usługi Wszystko o zdrowiu

Chirurg stomatolog – kiedy się udać?

Nie każde choroby zębów możemy wyeliminować tradycyjnymi sposobami. Jeżeli okazują się one nieskuteczne, ostatnim rozwiązaniem jest zwykle jedna z metod chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego musimy wybrać się na przykład w razie konieczności umieszczenia implantów czy koron, dużych uszkodzeń zębów, uszkodzonych dziąseł i chorób tkanek miękkich – na przykład wszelkiego typu narośli lub nowotworów. Które techniki są jednak stosowane podczas kuracji pod okiem chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do którego lekarza udać się, by zabiegi były bezbolesne i nie przytrafiły się nam przykre niespodzianki?

Chirurg stomatolog – leczenie

Z pewnością najczęściej wykonywanym w gabinetach chirurgów stomatologów działaniem są ekstrakcje zębów – również tych znacznie zniszczonych, wymagających nacięcia tkanek oraz dłutowania. W razie sporych ubytków lub pacjentów po wypadkach potrzebne okazuje się czasem zrekonstruowanie kości – to także wchodzi w zakres obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się także leczeniem wszelkich zmian w miękkich tkankach jamy ustnej – między innymi nadmienionych przed chwilą guzów lub owrzodzeń – a także odtwarzaniem zmienionych chorobowo tkanek.

Jak znaleźć chirurga stomatologa?

Jak łatwo stwierdzić, wybór złego chirurga stomatologa może być przyczyną poważnych trudności. Dobrze więc napisać kilka słów o tym, czym cechuje się właściwy chirurg stomatolog oraz czym kierować się przy poszukiwaniach specjalisty. Najistotniejsze jest na pewno to, aby stosował on wyłącznie nowoczesne urządzenia i, co najważniejsze, leki przeciwbólowe. Duże znaczenie ma także nastrój w poradni oraz podejście stomatologa do pacjentów – sporo powiedzą nam na ten temat opinie wcześniejszych pacjentów, a te znajdziemy między innymi w sieci bądź w gronie bliskich.