Usługi Wszystko o zdrowiu

Badania wysokościowe – dla bezpieczeństwa na wysokości

Jeśli chcesz zamówić badania wysokościowe Bielsko Biała, wejdź na http://www.testypsychologiczne.com.pl.

Za pracę na wysokości uznaje się pracę wykonywaną na wysokości powyżej 3 metrów ponad podłogą bądź ziemią. Dotyczy to zatem prac głównie budowlanych, ale też pracowników prac remontowo–budowlanych, elektryków oraz przedstawicieli wielu innych dziedzin działalności. Na czym polegają tego rodzaju badania?

Charakter badań wysokościowych

Praca na wysokości, mimo że zgodnie z przepisami BHP musi być wykonywana z wykorzystaniem specjalnych akcesoriów, jest szczególnie niebezpieczna, dlatego badania wysokościowe mają wykazać, jeśli ktoś nie może jej wykonywać. Pracy tego typu nie mogą wykonywać osoby mające tendencje do zawrotów głowy, cierpiące na zaburzenia równowagi bądź mające kłopoty ze wzrokiem. W sferę badań wysokościowych wchodzi więc kompletna diagnostyka z zakresu okulistyki, laryngologii (co ma wykryć kłopoty z błędnikiem i równowagą) i neurologii. Badania wykonuje się poddając osobę badaną nieskomplikowanym testom przy zastosowaniu specjalnej aparatury. W trakcie badań można również zdiagnozować schorzenia do tej pory niezdiagnozowane, stanowiące zaś poważne przeciwwskazanie do robót na wysokościach, poddanie się im ma więc szczególne znaczenie. Nie należy martwić się, iż konieczne będzie przeznaczenie na te badania dużo czasu, gdyż jest możliwość przeprowadzenia wszystkich testów nawet w jeden dzień.

Badania wysokościowe – jak długo zachowują ważność?

Badania wysokościowe należy zrobić przed rozpoczęciem wykonywania pracy na wysokości, lecz nie jest to jednorazowy obowiązek. Mając na uwadze, że podczas wykonywania pracy mogą pojawić się kłopoty zdrowotne, a także, iż taki jest obowiązek nakazany przez prawo, badaniom tego rodzaju trzeba poddawać się co 2-3 lata. Pracownicy, którzy przekroczyły pięćdziesiąt lat, muszą natomiast wykonywać je każdego roku.

Nasz adres:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-300 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]