Usługi z zakresu finansów

Złoto bulionowe to nie tylko sztabki

Znajdź złoto bulionowe.

Osoby, które postanowiły inwestować w złoto mogą skorzystać z mnóstwa różnych metod: zbierać biżuterię inwestycyjną, nabywać akcje firm powiązanych z rynkiem kruszców bądź kupować fundusze inwestycyjne lokujące zasoby w gałęzie gospodarki związane z tym metalem szlachetnym. Kolejną taktyką jest kupno złota inwestycyjnego, które sprzedawane jest w formie sztabek oraz monet bulionowych.

Złote monety bulionowe – nie są wybijane w limitowanym nakładzie

Złote monety kojarzymy zwykle z monetami kolekcjonerskimi, lecz monety bulionowe, nazywane także lokacyjnymi, czy to ze złota czy z pozostałych kruszców, odróżniają się od nich pod wieloma względami. Co najistotniejsze monety bulionowe są emitowane w celu inwestowania w nie środków finansowych, dlatego też ich nakład niezależnie od roku nie jest limitowany, a raczej regulowany przez zapotrzebowanie rynku. Monety bulionowe nie są emitowane w kolekcjach tematycznych bądź w związku z pamiętnymi wydarzeniami, dlatego ich wygląd niesłychanie z rzadka podlega „odświeżeniu”. Najczęściej złote monety bulionowe emitowane przez daną mennicę odróżniają się od siebie tylko datą wybicia. Wypada podkreślić, iż wiele monet bulionowych, pomimo traktowania ich jako środek płatniczy, nie ma swojego nominału wyrażonego w walucie, a ich aktualną wartość określa waga oraz czystość wykorzystanego do ich wybicia metalu szlachetnego. Plusem monet bulionowych jest to, że są rozpoznawalne w każdym zakątku globu, a ich ewentualna odsprzedaż jest prostsza aniżeli lokalnych monet kolekcjonerskich.

Złote monety bulionowe – czasem zawierają dodatek miedzi

Najpopularniejsze pośród inwestorów złote monety bulionowe to te o nominale 1 uncji trojańskiej, jednak emitenci biją też monety o wadze 1/4 czy 1/10 oz złota. Wypada wiedzieć, że monety bulionowe wybijane są z reguły z 24 karatowego złota (.999), ale np. Amerykański Gold Eagle bądź Krugerrand z Południowej Afryki wybijane są 22 karatowego złota. Gdy monety bulionowe zawierają domieszkę miedzi, ma to głównie na celu podniesienie twardości monety i – co za tym idzie – redukcję możliwości jej zniszczenia. Monety bulionowe z dodatkiem innych metali są cięższe, a nominał, którym są oznakowane świadczy o ilości czystego kruszcu wykorzystanego do ich wybicia.

W ofercie rodzimych dostawców złotych monet bulionowych zainteresowani ich kupnem inwestorzy bez przeszkód znajdą najpopularniejsze z nich, między innymi wymienione wcześniej Krugerrandy, chińską Pandę czy australijskiego Kangura.

Nasz adres:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]