Usługi z zakresu finansów

Mass collect i możliwości jakie daje

Zastanawiasz się co to jest mass collect? Zajrzyj w to miejsce.

Mass collect jest usługą, która opiera się na identyfikacji masowych płatności od kontrahentów. Prezentujemy w skrócie, jak działa mass collect i jak ułatwia pracę dużym oraz małym firmom.

Mass collect – korzyści z nadania kontrahentom własnych numerów rachunków

Funkcja mass collect jest w zasadzie niesłychanie prosta. Polega na przydzieleniu każdemu kontrahentowi unikalnego numeru rachunku, który jest jednocześnie jego ID. Takie rozwiązanie jest użyteczne wszędzie tam, gdzie co miesiąc obsługiwana jest szeroka grupa klientów, czyli przykładowo na uczelniach wyższych, w firmach telekomunikacyjnych oraz wszelkich branżach, gdzie wykorzystywane jest płatności abonenckie (między innymi w obiektach sportowych). Opłaty przesyłane w systemie mass collect kierowane są na wskazany firmowy rachunek bankowy, jednak wcześniejsze przypisanie kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejszą identyfikację, bez względu na to, jakim sposobem zrealizowali oni przelew (przelew z karty, standardowy przelew czy też przelew za pośrednictwem poczty). Wykorzystanie mass collect łączy się też z szybszym księgowaniem przelewów niż w przypadku księgowania przez pracownika, a przy tym eliminacją możliwych pomyłek nieraz przydarzających w trakcie tej czynności.

Mass collect także dla podmiotów wystawiających około stu faktur

Chociaż mass collect nie jest aktualnie oferowane we wszystkich bankach (posiadają ją m.in. mBank i PM Bank) warto rozważyć jego wdrożenie w firmie, także takiej, która miesięcznie obsługuje mniej niż stu dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect wiąże się bowiem z kilkoma korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników działu księgowości, możliwość integracji z platformą finansowo–księgową (a zatem monitorowanie na bieżąco spływu opłat) czy połączenie z narzędziami Finance Automation. Taką polską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość integracji z systemem mass collect banku, ale posiada także opcję przesyłania powiadomień o nadchodzących terminach płatności oraz windykacji, co z czasem efektywnie podnosi terminowość u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]