Usługi z zakresu finansów

Kredyt gotówkowy – na co go wziąć?

Kredyt gotówkowy jest bez wątpienia jedną z najchętniej wybieranych usług bankowych. Nie ma w tym rzecz jasna nic dziwnego, bo możemy pożyczyć tak już niewielkie kwoty – w niektórych bankach najmniejsza suma kredytu gotówkowego to pięćset złotych. Może on również być formą sfinansowania większych wydatków, ponieważ zwykle jego maksymalna suma to nawet sto tysięcy złotych, jednak klienci o największych dochodach – na przykład prawnicy – mogą pożyczyć nawet pięćset tysięcy PLN. Ceny kredytu gotówkowego są zależne w szczególności od zdolności kredytowej wnioskodawcy i mogą wahać się od 8 do aż 16 procent. Co poza tym należy o nim wiedzieć?

Cechy kredytu gotówkowego

Jak można dowiedzieć się z materiałów promocyjnych, kredyty gotówkowe są osiągalne dla niemal wszystkich klientów. Wniosek, jaki składamy jest bezzwłocznie rozpatrywany, dzięki czemu pieniądze otrzymujemy maksymalnie po tygodniu, zaś dzięki niedużym wymaganiom, mają szansę ubiegać się o niego również klienci z niedużymi dochodami. To jednak nie znaczy, że kredyt gotówkowy będzie udzielony wszystkim, bo tak jak przy każdym rodzaju pożyczki, bank przeanalizuje zdolność kredytową. Środki zdobyte dzięki kredytowi gotówkowemu możemy wydać na każdy cel – tak na zakup sprzętu RTV, jak i pojazdu czy pokrycie kosztów wymarzonego urlopu.

Jak bezpiecznie zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Rozważając wzięcie kredytu gotówkowego, musimy wiedzieć, że łatwo wówczas o błędy, których skutkiem okazują się zwykle ogromne finansowe kłopoty. Dlatego skorzystanie z danej oferty powinniśmy dokładnie przemyśleć, porównując zarówno odsetki, jak i inne koszty – na przykład ubezpieczenie czy prowizję. Trafionym rozwiązaniem niewątpliwie okażą się więc porady doświadczonego doradcy kredytowego, który dobierze kredyt właściwy dla naszych zarobków, abyśmy mogli spłacić go bez poważnych komplikacji.