Usługi z zakresu finansów

Kredyt bez historii kredytowej – co to jest?

Zaciąganie zobowiązań finansowych cieszy się obecnie wielką popularnością, ale nie wszyscy mają na to szansę. Jest ogromna rzesza osób, które nie są w stanie wziąć kredytu, a to z powodu nieposiadania zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć tego rodzaju sytuacja i jak sobie w niej poradzić?

Kredyt bez zdolności kredytowej – kto jej nie ma?

Instytucje finansowe najczęściej określają odrębne zasady, na podstawie których zgadzają się przyznać kredyty czy też odmawiają ich przyznania. Można jednakże wymienić ogólne warunki, określające kwestię posiadania bądź nie zdolności kredytowej. Przede wszystkim z odmową raczej spotkają się osoby, które posiadają już zaciągnięte pożyczki. Na szczególne problemy muszą przygotować się klienci, którzy nie zaciągnęli jeszcze ani jednego kredytu. Należą do tego grona przede wszystkim studenci i klienci, którzy pracują od niedawna i osiągają niskie zarobki bądź są zatrudnieni na tzw. „umowach śmieciowych”. Z tym, że kredyt nie zostanie im przyznany, muszą być pogodzeni również renciści. Naturalnie kredytowania nie otrzymają również osoby, które nie są w stanie wykazać faktu wykonywania przez nie pracy, a także pracujące w innym kraju. Okoliczności te powodują, iż teoretycznie nierealne jest uzyskanie kredytu w banku, przez co wiele osób decyduje się zaciągnąć pożyczkę w firmach pożyczkowych. Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ kredyty w takich firmach wiążą się z bardzo wysokimi opłatami i prowizjami.

Kredyty bez zdolności – to możliwe!

W przypadku braku zdolności kredytowej doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy pośrednika w staraniu się o kredyty bankowe. Podpowie on, które z banków posiadają mniej restrykcyjne zasady i mogą przyznać kredyt bez zdolności, czy też umożliwi zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. Przede wszystkim jednak pośrednik podpowie, w jaki sposób zbudować zdolność kredytową, a jest na to wiele sposobów. Największy wpływ na budowanie pozytywnej historii kredytowej ma terminowe spłacanie zobowiązań, dobrze będzie więc kupić coś na raty, a także korzystać z kredytu odnawialnego i karty kredytowej w instytucji, w której planuje się uzyskać kredyt. Świetnym wyjściem jest także na przykład ubieganie się o kredyt nie samodzielnie, ale wespół z inną osobą. W tym celu można uczynić współkredytobiorcami rodzeństwo czy – w przypadku osób, które i tak planowały małżeństwo – wstąpić w związek małżeński. Takich możliwych rozwiązań, które doradzić może dobry pośrednik, jest bardzo dużo.