Usługi z zakresu finansów

Działanie i zalety kantoru internetowego

Koniec bezskutecznych poszukiwań! Internetowy kantor znajdziesz w tym miejscu.

Jeszcze kilka lat temu jedyną drogą wymiany waluty była transakcja w pobliskiej placówce bankowej lub w kantorze – na te ostatnie nadal można się natknąć sklepach wielkopowierzchniowych oraz w galeriach handlowych! Lecz w szybko przekształcającej się rzeczywistości, konsumenci pragną wymieniać waluty bez konieczności ruszania się z domu i po niższych kosztach, z tej przyczyny też powstały kantory online, w których jest to możliwe.

Zalety kantoru online

Funkcjonowanie kantoru online jest równie proste jak kantoru stacjonarnego. Klient loguje się do serwisu na stworzony przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu środki, które potrzebuje przewalutować. Atutem kantorów internetowych jest głównie to, iż przewalutowanie można zlecać w nim o każdej porze dnia, a samo przewalutowanie odbywa się już w godzinach pracy kantoru po najświeższych kursach, ustalanych w oparciu o informacje pozyskiwane z Forex w kilkusekundowych interwałach, a nie – jak w przypadku tradycyjnych kantorów – po średnim kursie, z reguły z poprzedniej doby. Następnym i bardzo ważnym walorem kantorów online są mniejsze spready aniżeli te narzucone przez instytucje bankowe oraz kantory tradycyjne. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (w zależności od indywidualnej marży) może skutkować zapłaceniem spreadu w wysokości nawet 3-4%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready najczęściej nie wychodzą poza 2%. Kantory online oferują także kilka specjalnych usług popularnych wśród konsumentów, m.in. mają opcję transakcji odroczonej, w której klient zleca wymianę waluty po ustalonym przez niego kursie (transakcja jest wykonywana dopiero wówczas, kiedy wskazany przez użytkownika kurs spotka się z kursem na rynku) czy też w ustalonym przez użytkownika terminie.

Kantor online – usługa dla studentów zagranicznych oraz kredytobiorców

Kantory online to usługa dla osób lubiących komfort i ogromną swobodę w dyspozycji swoimi pieniędzmi. Wykorzystują je również osoby uczące się czy też pracujące poza granicami Polski oraz kredytobiorcy spłacający pożyczki wzięte w walucie obcej. Lecz zanim postanowimy powierzyć swoje finanse kantorowi internetowemu, warto zbadać jego renomę i poziom bezpieczeństwa, np. poprzez przeszukanie witryny Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on w jej wykazie instytucji płatniczych.