Szkolnictwo Żywność

Warsztaty kulinarne dla dzieci – zabawa i nauka w jednym

Dowiedz się więcej o kursie gotowania dla dzieci.

Dzieci kochają brać udział w kuchni – przystrajać ciastka bądź podawać i wybierać składniki. Pragniesz rozwinąć zapał kulinarny swojego malucha? Sprawdź kursy gotowania dla dzieci. Z tego wpisu dowiesz się, jak wyglądają takie lekcje.

Zalety kursu gotowania dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą brać udział pociechy w przedziale wiekowym od 6-10 lat. W czasie kursu dzieci uczą się samodzielności i kształtują swoją pomysłowość i co niezwykle ważne – nabywają praktyczne umiejętności. A zarazem wspaniale się bawią. Ćwiczenie nieskomplikowanych przepisów, komponowanie niecodziennych smaków i wybieranie i mieszanie składników – to wszystko sprawia, iż dzieci ochoczo gotują i są bardziej świadome w kuchni. Dzieci zapoznają się także z regułami, jakie należy stosować w kuchni, co w dużym stopniu podnosi ich bezpieczeństwo podczas kucharzenia. W warsztatach mogą też asystować rodzice, stąd jest to wspaniała okazja do spędzenia kilku godzin wspólnie z potomkiem. Rodzice mogą śledzić kulinarne osiągnięcia swoich dzieci, a później degustować to, co ugotowały.

Warsztaty kulinarne dla dzieci – nawet dla krnąbrnych pociech

Zajęcia odbywają się w Krakowie i prowadzone są przez trzy godziny. W czasie kursu maluchy przygotowują danie główne oraz deser. Mali uczniowie kuchennego rzemiosła mogą wybrać przysmaki kuchni włoskiej – przygotować wyborny makaron na słodko lub słono, czy też spróbować swoich sił w pieczeniu aromatycznej, ozdobionej świeżymi składnikami pizzy. W czasie warsztatów grupa przygotowuje także smaczną deser – mus z polewą i kruchym ciastem. Lekcja poprzez uczestnictwo w zabawie to wspaniała metoda za gospodarowanie wolnego czasu, a samodzielne przyrządzanie ulubionych posiłków niesie dzieciom wiele szczęścia. Nawet bardzo niepokorny maluch będzie z pasją oddawał się przyrządzaniu doskonałej pizzy bądź dekorowaniu deseru. Warsztaty kulinarne dla dzieci są prowadzone przez profesjonalnego szefa kuchni, który ma wieloletnią praktykę oraz odpowiednie podejście do dzieci.

Nasz adres:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]