Szkolnictwo

Do kogo kierowana jest oferta szkoły rysunku?

Nauka rysunku - ta niezwykła oferta wszystkich pozytywnie zaskoczy

Rysowanie może być sposobem na życie i wyrażeniem siebie, niemniej jednak nawet osoby, które nie wiążą z nim swoich artystycznych planów, mogą czerpać z niego duże korzyści. Wykazano bowiem, że nawet nieprofesjonalne rysowanie zbawiennie oddziałuje na nasze emocje oraz psychikę. Pomaga się odstresować i zapomnieć o codziennych problemach, jest również ważnym elementem wychowania. Wielorakie korzyści wynikające z rysowania sprawiają, że spory odsetek ludzi decyduje się na to, by poprawić swoje plastyczne kwalifikacje. Taką opcję dają nam lekcje rysunku prowadzone przez zawodowych artystów.

Nauka rysunku – dla kogo?

Grono osób, do których adresowana jest oferta nauki rysunku, jest naprawdę szerokie. Część zajęć przygotowywanych jest z myślą o najmłodszych, dla których są bodźcem do rozwijania wyobraźni, wrażliwości i zdolności manualnych. Mnóstwo osób zaczynających naukę rysunku to licealiści przygotowujący się do egzaminów na Akademię Sztuk Pięknych – dotyczy to przede wszystkim takich miast jak Poznań, Warszawa, Wrocław czy Kraków. Nie brakuje również kursów kierowanych do początkujących – osób, które po prostu lubią rysować i chciałyby robić to jeszcze lepiej, w pełni wykorzystując swoje zdolności.

Czego nauczymy się w szkole rysunku?

Szkoła rysunku oferuje kursy przystosowane do potrzeb odbiorców o rozmaitych artystycznych zainteresowaniach. Sporo czasu przeznacza się na rysunek – to zdecydowanie najpopularniejsza forma plastycznej aktywności. Niewiele mniejszą popularnością cieszą się zajęcia z malarstwa. Nauka rysunku i malarstwa to oczywiście nie jedyne kursy, jakie możemy wybrać. Dobre szkoły oferują też lekcje rysunku architektonicznego oraz malarstwa cyfrowego (ang. digital painting).

Nasz adres:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]