Szkolnictwo

Chcesz nauczyć się malarstwa cyfrowego? Postaw na kurs digital painting

Zajrzyj tutaj, jeżeli szukasz więcej informacji o digital paintingu.

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od końca XX w. starają się dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Umiejętność malarstwa tradycyjnymi sposobami współcześnie nie jest już wystarczająca, aby znaleźć zatrudnienie w branży filmowej bądź gamingowej, gdyż te sektory rozrywki w procesie opracowania koncepcji postaci i świata przedstawionego stosują w głównej mierze profesjonalne oprogramowanie komputerowe. Mając świadomość tych realiów duży odsetek początkujących osób zaczynając swoją przygodę z rysunkiem od razu sięga po popularne programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

malarstwo cyfrowe – nieograniczona wolność dla twórców

Istnieje wiele programów wykorzystanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop, który mimo że został opracowany jako narzędzie do obróbki fotografii, błyskawicznie został głównym softwarem game devów oraz artystów. W wyniku powodzenia Photoshopa pojawiły się kolejne pokrewne programy, jak między innymi Clip Paint Studio, Affinity Photo czy GIMP, w których dzięki zastosowaniu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła przypominające malunki wykonane temperą, farbami akwarelowymi lub farbami olejnymi. Malarstwo cyfrowe daje artystom ogromną wolność – twórca ma możliwość modyfikowania nietrafionych ruchów pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie musisz wszak kupować!

Kurs malarstwa cyfrowego online to nie tylko nauka podstaw działania oprogramowania

Właściwie nauka malarstwa komputerowego odbywa się tak jak poznawanie tradycyjnych technik malarskich. Rzecz jasna pierwsze próby można podjąć samodzielnie, jednakże aby rozwinąć w pełni swój warsztat, a zarazem poznać ważne metody stosowania pędzli oraz wszystkie funkcje oprogramowania, rekomendujemy wziąć udział w kursie opracowanym przez doświadczonego instruktora. Jeśli w okolicy twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która miałaby w ofercie zajęcia z digital paintingu, możesz kupić dostęp do przeróżnych video kursów Photoshopa przez internet. Zróżnicowanie zagadnień jakie analizują takie szkolenia jest szerokie i nie uczą one jedynie podstaw funkcjonowania oprogramowania. Ważne jest jednakże, by decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który pozwala użytkownikowi na konsultacje z twórcą kursu.

Nasz adres:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]