Reklama i promocja

Składanie książek

Sprawdź, jak zamówić skład książek. Kliknij tu.

Kiedyś odpowiadał za to zecer, dziś jest przeprowadzany w środowisku cyfrowym. Skład książek nie jest już zajęciem tak czasochłonnym, ale wciąż wymaga dużej precyzji, znajomości najróżniejszych zasad oraz szerokich zdolności. Na czym konkretnie polega? Jakim osobom powierzyć podobne prace?

Skład książek, a aplikacje

Na rynku dostępnych jest wiele aplikacji pozwalających na profesjonalny skład książek oraz innych publikacji. Szczególną popularnością szczyci się na pewno Adobe InDesign, z którego korzysta wielu fachowców z branży. Trochę rzadziej używany jest natomiast QuarkXPress. Oba programy to oprogramowanie komercyjne, ale stworzona została także darmowa opcja – Scribus.

Zasady składu książek

Skład książek musi sprawić, że tekst stanie się jak najbardziej przejrzysty – nieodpowiednio złożony tekst prędko zmęczy odbiorcę, z uwagi na co ten nie zapozna się z nim w całości. Istotne okazują się także aspekty estetyczne – publikacja powinna dobrze wyglądać. Bardzo ważne jest oprócz tego to, w jaki sposób tekst sąsiaduje z pozostałą zawartością strony – fotografiami i ozdobnikami.

Kogo interesuje skład książek

Po podobne usługi chętnie sięgają wydawcy gazet oraz innych publikacji – zwłaszcza, kiedy są to niewielkie oficyny i nie posiadają swoich specjalistów. Znaczenie składu książek zwiększa się też z uwagi na zainteresowanie self-publishingiem.

Jakim fachowcom zlecić skład książek?

Dobrym rozwiązaniem będzie zlecenie podobnych prac agencji marketingowej – takie firmy korzystają ze odpowiednich aplikacji, dzięki czemu zyskamy pewność, że końcowy efekt w stu procentach nas zadowoli.

Nasz adres:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]