Reklama i promocja

Firmowy biuletyn – projekt gazety

Uzyskaj więcej informacji o sporządzaniu biuletynu firmowego. Kliknij tu.

Gazeta firmowa to wspaniały sposób komunikacji między poszczególnymi działami, ale też działanie wykraczające poza mury firmy. Zobaczmy zatem, jakie materiały można zamieścić w takiej broszurce i czy warto zdecydować się na ten rodzaj komunikacji.

Projekt gazety – działanie marketingowe

Korporacyjny biuletyn może pełnić 2 role. Pierwszą z nich jest wspieranie komunikacji wewnątrz przedsiębiorstwa – informowanie o osiągnięciach, chwalenie się wysokimi wynikami, rozmowy z przodującymi członkami zespołu. Tego rodzaju biuletyny mają kluczowy wpływ na funkcjonowanie całej firmy, ponieważ świetnie dopingują ekipę. To sprawia, że pracownicy są bardziej skłonni do współpracy ze sobą, czują się dumni ze swojego miejsca pracy, a ich zwykłe powinności dają im większą dawkę satysfakcji. Badania dowodzą, że korporacyjny biuletyn sprawia, że członkowie załogi czują się bardziej odpowiedzialni za produkowane towary, poprawia się też atmosfera w firmie. Dużym plusem jest także poprawianie kanałów przepływu informacji pomiędzy działami, które bywają głównym powodem nieporozumień w wielu firmach. Gazeta firmowa zapewnia też pełną transparentność działań zakładu.

Projekt gazety – zaufaj profesjonalistom

Oczywiście gazeta firmowa to także wspaniała metoda marketingowa. Biuletyn zewnętrzny dociera do czytelników takich jak: klienci, media, organizacje gospodarcze, urzędy. Gazeta korporacyjna dzięki temu rozpowszechnia działania naszego przedsiębiorstwa, zwiększa wyniki sprzedażowe oraz zastępuje agencję public relations. Myśląc o wydawaniu gazety korporacyjnej musimy przede wszystkim zwerbować zespół redakcyjny i przemyśleć szatę graficzną. Najlepiej posiłkować się pomocą specjalistów (np. studiów graficznych), którzy zrobią projekt gazety, określą ilość stron i zajmą się kwestiami technicznymi. Z ich pomocą korporacyjny biuletyn z pewnością spełni swoje zadanie.

Nasz adres:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]