Podróżowanie

Herbata, niezwykła architektura i długie pociągi – podróż na Sri Lankę

Zainteresowany Sri Lanka podróż? Zajrzyj tutaj.

Chociaż nad Bałtykiem czy w polskich górach jest wiele malowniczych punktów, w których można w ciekawy sposób spędzić wczasy, często pragniemy choć raz wyrwać się w jakieś orientalne kraje i wynieść tradycyjny wakacje na kompletnie inny poziom. Doskonałym pomysłem jest wyjazd do Azji, gdyż tamtejsza kultura oraz tradycja są zupełnie inne od polskich, zatem polskiemu turyście zapewnią masę fantastycznych wrażeń. Taką poszerzającą horyzonty wycieczką z pewnością będzie wyjazd na Sri Lankę, czyli do “olśniewającego kraju”, bowiem to właśnie znaczy ta nazwa w sanskrycie.

Sri Lanka – kraj pełny atrakcji krajobrazowych i historycznych

Sri Lanka to stosunkowo niewielkie państwo położone na Cejlonie i przylegających drobniejszych wysepkach, zatem zrozumiałe, że większość turystów za podstawową atrakcję uważa jej cudowne plaże, a także możliwość podziwiania jednej z najpiękniejszych raf koralowych na Ziemi. Cejlon powszechnie znany jest też z rozległych pól herbaty, której uprawa jest jedną z głównych gałęzi gospodarki Sri Lanki. Niemniej jednak jest to również państwo, które w swoim zasłoniętym dżunglą centrum ukrywa setki zabytków krajobrazowych oraz historycznych, co nie powinno wzbudzać zdumienia, gdyż dzieje tego kraju sięgają ponad 3000 lat.

Co w związku z tym należy zobaczyć na Sri Lance? Odwiedzający Cejlon powinni obowiązkowo odwiedzić buddyjskie świątynie, w tym jedną z najbardziej znanych – świątynię Świętego Zęba Buddy, zwiedzić królewski ogród botaniczny, zobaczyć Szczyt Adama, cel pielgrzymek wielu religii i, rzecz jasna, zajrzeć do ośrodka dla osieroconych słoni ewentualnie zobaczyć je w Parku Narodowym Yala słynącym także ze swoich guźców, lampartów i sambarów. Nie można także spędzić wczasów na Sri Lance i nie sprawdzić jak produkowana jest herbata i nie wypić filiżanki najbardziej aromatycznego Earl Grey’a w życiu. Koniecznie trzeba także przejechać się charakterystycznym lankijskim pociągiem.

Wycieczka na Sri Lankę – kto ją przygotuje?

Na Sri Lankę można wyjechać w znacznej grupie turystów z większością znanych biur podróży, niemniej jednak najciekawsze wakacje na Cejlonie to te zaplanowane specjalnie z myślą o naszych osobistych zainteresowaniach. Taki urlop szyty „na miarę” przygotowuje biuro Relaksmisja z Krakowa, które sięgając do swojego doświadczenia jest w stanie dostosować program podróży do oczekiwań dowolnego turysty.

Nasz adres:
Relaksmisja
ul. Józefińska 4/3
30-529 Kraków

Tel.: +48 535-735-257
E-mail: [email protected]